Zgrzewanie czołowe, punktowe, liniowe i garbowe

Jest kilka rodzajów zgrzewania, które wykorzystuje się w zakładach przemysłowych i nie tylko. Warto wyróżnić tutaj takie typy jak zgrzewanie czołowe, punktowe, liniowe i garbowe. Dobrze jest wiedzieć, jakie rodzaje zgrzewania wykorzystuje się do łączenia konkretnych materiałów ze sobą.

Zgrzewarki o wydajności 200 zgrzein na minutę

modułowe zgrzewarki do metaluI tak przykładowo zgrzewanie czołowe nadaje się idealnie do łączenia prętów metalowych, odkuwek, a także wielu innych elementów. Cechą charakterystyczną tego rodzaju zgrzewania jest to, że zgrzeina obejmuje całe pole powierzchni, w którym dochodzi do stykania się ze sobą materiałów. Dzięki tej metodzie możliwe jest też wykonywanie narzędzi skrawających. Przykładem mogą być tutaj noże tokarskie czy też wiertła wykorzystywane do głębokich otworów. W sklepach można zamówić modułowe zgrzewarki do metalu, które są w stanie połączyć ze sobą pręty i inne elementy. Część skrawającą narzędzia łączy się z trzonkiem wykonanym ze stali węglowej. Do łączenia cienkich blach najczęściej wykorzystuje się zgrzewanie punktowe. Można też wykorzystać tę metodę do zgrzewania blach z różnymi kształtownikami. Obecnie na polskim rynku można znaleźć nowoczesne zgrzewarki automatyczne. Takie zgrzewarki są w stanie wytwarzać nawet ponad 200 zgrzein w ciągu jednej minuty. Zgrzeina jest po prostu miejscem połączenia dwóch elementów. Tego typu zgrzewanie wykorzystuje się najczęściej w produkcjach seryjnych. Maszyny wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu.

Na pewno trzeba tutaj wspomnieć o przemyśle samochodowym oraz o przemyśle kolejowym. W tych rodzajach przemysłu zgrzewarki punktowe wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej. W Polsce jest wielu dystrybutorów, którzy zajmują się sprowadzaniem profesjonalnych zgrzewarek punktowych i innych spoza granic naszego kraju.