Kiedy stosować filtry kasetowe

W wielu zastosowaniach oczyszczania należy dokonać wyboru pomiędzy materiałem chłonnym z włożonym wkładem lub materiałem workowym. Oba są filtrami sedymentacyjnymi, to znaczy redukują ilość osadów transportowanych przez filtrację przez nieczystości płynne.

Duża wydajność filtrów kasetowych

polecane filtry kasetoweFiltry kasetowe są stosowane wszędzie tam, gdzie liczy się mniejszy rozmiar urządzeń, bez obniżania wydajności filtracji. Są one stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także w elektrowniach, biurach, hotelach i wielu innych obiektach, zarówno jako filtry pierwotne, jak i wtórne – w zależności od zastosowania i wymagań dotyczących jakości powietrza. Istnieją również filtry z węglem aktywnym o zdolności pochłaniania w celu usunięcia niepożądanych substancji (oparów, zapachów) z przefiltrowanego powietrza.  Wybór filtra zależy od zastosowania. Filtry, jakimi są  polecane filtry kasetowe są preferowane w przypadku układów z zanieczyszczeniami o małych cząsteczkach.  Filtr kasetowy może być filtrem powierzchniowym lub głębokim: filtry typu głębokiego wychwytują cząstki i zanieczyszczenia przez całkowitą grubość tkaniny, podczas gdy w filtrach powierzchniowych (które są zwykle wykonane z cienkich materiałów) są zablokowane cząstki na powierzchni filtra. Filtry powierzchniowe są najlepsze, jeśli filtruje się osady cząstek o podobnych rozmiarach. Jeśli wszystkie cząstki mają podobną wielkość działa najlepiej, ponieważ ma więcej powierzchni niż inne filtry. W porównaniu z plisowanymi filtrami powierzchniowymi, filtry kasetowe mają ograniczoną powierzchnię, ale mają tę zaletę, że są głębokie. Filtry kasetowe są zwykle przeznaczone do jednorazowego użytku: oznacza to, że muszą być wymieniane, gdy filtr jest zatkany.

Workowe systemy oczyszczania są na ogół często używane do usuwania pyłu w zastosowaniach przemysłowych. Przepływ może pochodzić z zewnątrz do wnętrza (co oznacza, że ​​separacja cząstek odbywa się na zewnętrznej powierzchni) lub odwrotnie, w zależności od zastosowania.