Co trzeba wiedzieć o profilach balkonowych?

Czasami, gdy mój mąż przychodzi późno z pracy denerwuję się, że „cały dom jest na mojej głowie”. Jednak ostatnio zaistniała sytuacja, która pokazała mi, że nie tylko ja mam w domu obowiązki, a Michał robi rzeczy rzadziej, ale większe. Tak było, gdy robiliśmy remont na balkonie, a on akurat skręcił nogę.

Jaki jest cel montażu profili balkonowych?

profile balkonoweWynajęliśmy na szybko znajomego majstra, bo robota była niewielka, ale układ był taki, że mieliśmy mieć wszystko gotowe, łącznie za zakupem materiałów. Na szczęście byliśmy do tego przygotowani, a jedyne czego nam brakowało to profile balkonowe. Moim zadaniem było kupić je i przywieźć do domu. Mężczyzna świetnie poradzi sobie z takim zadaniem, ja jednak miałam wrażenie, że profil jest po prostu listwą na balkon. Jednak listwy profilowe są krawędziowe, narożne, najazdowe czy połączeniowe. Mąż nie mógł mi napisać, co dokładnie miałam kupić, bo nie znał asortymentu sklepu, do którego jechałam. Michał wytłumaczył mi jakie jest zadanie profili i pokazał w których miejscach i jaki ich rodzaj będzie potrzebny. Powiedział, że mogą ciut inaczej się nazywać, ale będę wiedziała o co chodzi. Wypisał mi ilość potrzebnych sztuk, a ja wiedziałam, że już teraz sobie poradzę. Musiałam tylko bliżej poznać temat: wygląd i zastosowanie profili. Gdy już wiedziałam, że te listwy są przeznaczone na tarasy i balkony, po to by nie robiły się wykwity i zacieki wszytko stało się jasne. Po prostu woda miała nie podchodzić pod płytki!

W sklepie poszło jak z płatka. Powiedziałam czego potrzebuję i ile, pokazano mi ze trzy wzory, z czego wybrałam jeden, po poleceniu sprzedawcy. Upewniłam się, że dobrze się zrozumieliśmy, a na koniec dopytałam, czy gdyby coś, to czy mogłabym zamienić towar na inny. Ostatecznie nie pomyliłam niczego i świetnie się spisałam!