Możliwości zastosowania płyt poliwęglanowych

Aktualnie w budownictwie stosuje się wiele nowoczesnych materiałów. Materiały te bardzo często zastępują te klasyczne, które jak dotąd były wykorzystywane na szeroką skalę. Doskonałym przykładem są tutaj płyty poliwęglanowe. Jeszcze kilka lat temu zamiast płyt stosowano po prosto szkło, szyby.

Płyty z poliwęglanu dostępne w każdym rozmiarze

poliwęglan komorowy 16mmOkazało się jednak, że tworzywo sztuczne może mieć znacznie lepsze właściwości i być o wiele bardziej wytrzymałe niż klasyczne szkło. Obecnie poliwęglan jest materiałem bardzo popularnym na całym świecie. W związku z tym cena płyt poliwęglanowych spada, a co za tym idzie, można wykonywać z poliwęglanu różnego rodzaju prace budowlane. Najczęściej stosowany jest on w ogrodnictwie do budowy szklarni. Poliwęglan jest odporny na działanie czynników uszkadzających. Nawet silne uderzenia mechaniczne nie są w stanie go zniszczyć (jak wiadomo w przypadku szkła zniszczenie jest znacznie łatwiejsze). Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego materiału jak poliwęglan komorowy 16mm, z którego można też wykonywać świetliki dachowe, zadaszenia i znacznie więcej. Specjaliści, którzy zajmują się materiałami, tworzywami sztucznymi porównują wytrzymałość poliwęglanu do aluminium. Nie jest mu straszny deszcz, grad, silne nasłonecznienie czy wiatr. Poliwęglan doskonale radzi sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. A przy tym wszystkim przepuszcza promienie słoneczne, dlatego może być stosowany właśnie w szklarniach lub jako świetlik dachowy.

Poliwęglan stosuje się też w dekoracjach np. do tworzenia sufitu podwieszanego w domu czy mieszkaniu. Wybrać można nie tylko przezroczyste płyty poliwęglanowe, ale są też płyty o konkretnych kolorach. Możliwe jest zamówienie naprawdę każdego rozmiaru płyty, przez co nie trzeba jej później przycinać.