Naprawa reno na polskich częściach

Od roku mieszkam i pracuję w Szwajcarii. Gdy mój samochód zaczął się psuć nie czekałem długo – od razu udałem się do miejscowego mechanika. Gdy usłyszałem cenę, jaką miałoby mi przyjść zapłacić za części i naprawę w tym warsztacie stwierdziłem, że powinienem znaleźć inny sposób.

Tania naprawa z polskimi częściami do reno 

reno częściZadzwoniłem do swojego mechanika, który zwykle naprawiał mi samochód w Polsce. Wiedziałem dokładnie co jest z nim nie tak, dlatego liczyłem na konkretną wycenę tej naprawy. Okazało się, że wyniesie mnie to pięć razy taniej niż w Szwajcarii. Ponieważ dawno już nie byłem w Polsce i nie widziałem się z rodziną uznałem, że upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu. Najpierw zająłem się samochodem. Okazało się, że gdy w grę wchodziło reno części były dostępne w niskich cenach praktycznie na każdym kroku. Robocizna nie była w tym przypadku aż taka droga – nie tylko mój mechanik wiedział jak zrobić to w krótkim czasie, to dodatkowo dał mi rabat na swoje usługi. Ostatecznie powiedział, że jeszcze dziś uda się do sklepu po części i naprawi mi samochód tak, że nie będę miał na co narzekać. Byłem bardzo zadowolony – nie widziało mi się wydawanie dużej ilości pieniędzy na naprawę, którą znacznie taniej mogłem wykonać w Polsce. Gdy tylko mechanik skończył naprawiać moje renault, wziąłem je na jazdę próbną. Wszystko działało tak jak powinno. Polskie części nie były wcale gorsze jakościowo od tych dostępnych w Szwajcarii za większe pieniądze. Byłem zadowolony z tego, jak to się skończyło.

Gdy wróciłem do Szwajcarii i powiedziałem znajomym jak tanio udało mi się naprawić samochód, nie byli w stanie mi w to uwierzyć. Ostatecznie stanęło na tym, że gdy będę jechał teraz do Polski mam dać im znać – z chęcią dadzą mi na drogę swoje samochody, jeśli w Polsce sprawdzę je u mechaników i wymienię wszystko, co jest do wymiany.