Essential foods jako karma dla aktywnych zwierząt

Dwa lata temu zostałem właścicielem owczarka australijskiego. Była to bardzo inteligentna rasa, która w przeszłości pracowała użytkowo. Głównie wykorzystywano ją w pasterstwie i była bardzo chętna do nauki. Postanowiłem to wykorzystać i wolny czas spędzałem ze swoim pupilem na przygotowaniu do zawodów.

Naturalne składniki w karmie mojego psa

karmy dla psów essential foodsAgility czyli konkurencja polegająca na pokonywaniu przeszkód i wykonywaniu komend były bardzo trudne. Jednak ja lubiłem wyzwania i wraz z moim owczarkiem australijskim uczyliśmy się nowych sztuczek. Ja jako odpowiedzialny właściciel musiałem dodatkowo zadbać o sposób żywienia mojego pupila. On miał codzienną dawkę ruchu dlatego nie mógł żywić się przeciętną karmą. Rozmawiając z innymi osobami spotykanymi na treningach czy wspólnych zawodach dowiedziałem się, że istnieją karmy dla psów essential foods wykonane tylko z naturalnych składników. Wiele osób je polecało argumentując lepszym samopoczuciem oraz kondycją swoich piesków. W skład wchodziła duża zawartość produktów z prawdziwego mięsa. Na dodatek była ona kompletnie bez zbóż. To oznaczało, że nie zawierała glutenu i nie mogła działać uczulająco. Dzięki temu miałem pewność, że mój pupil nagle nie zachoruje. Postanowiłem kupić karmę marki essential foods i wypróbować ją w domu. Okazało się, że jest bardzo dobrej jakości i smakuje mojemu owczarkowi. Miał o wiele więcej energii do dalszej nauki szkoleniowej.

Byłem z tego zadowolony, ponieważ długo szukałem czegoś porządnego w adekwatnej cenie. Nie chciałem żałować na pożywieniu dla mojego przyjaciela. Wręcz przeciwnie, zależało mi na jego zdrowiu. Ciągła tresura oraz aktywność fizyczna potrafiły być męczące dlatego musiałem zapewnić mu regenerujący posiłek i sprawić aby miał siłę oraz energię na nowe psie wyzwania.