Folia do kiszonek to niezawodne zabezpieczenie paszy

 

Wielu miastowych lubi przebywać na wsi, kiedy ma jakieś wolne dni oraz takie możliwości. Każdy pobyt i zetknięciem się z wiejskim życiem uczy nas czegoś nowego oraz uświadamia o tym jak ważna jest sumienna i systematyczna praca. Dla zapewnienia paszy dla swoich zwierząt hodowlanych koniecznie jest wytwarzanie kiszonek.

Folie do kiszonek niezbędne do produkcji paszy

folia do kiszonkiKażdy rolnik oraz hodowca bydła mlecznego oraz pasowego musi zadbać o to, by spożywały one wartościową paszę oraz zaopatrzyć się w dość duże  jej ilości, by mieć zapas paszy w okresie zimowym, kiedy to ciężko ją zdobyć. Kiszonki z traw oraz kukurydzy stanowią dla nich wartościową paszę całoroczną. Zapasy paszy mogą starczyć na bardzo długo nawet ponad rok czasu. Kiszonki, żeby w odpowiedni sposób się ukisiły, wymagają odpowiednich warunków beztlenowych, które są możliwe do osiągnięcia dzięki specjalnej folii. Folia do kiszonki zapobiega dostawaniu się tlenu do środka, co zapewnia jej trwałość. Folia do kiszonek wpływa więc na to, że zawartość kiszonki nie gnije, nie psuje się oraz nie pleśnieje. Czasami niestety coś pójdzie nie tak dlatego ważne jest by pamiętać o tym, by zbierać rośliny w odpowiedniej fazie rozwojowej. Należy je wówczas dobrze posiekać, uważając by nie dostała się do niej ziemia ani obornik, ponieważ to może popsuć naszą kiszonkę nawet jak dobrze będzie zapakowana. Do kiszenia należy używać pewnych zakiszaczy oraz dobrze ubić pryzmę. Należy również dopilnować by szczelnie była zakryta naszą folią do kiszonek oraz codziennie jej doglądać i upewniać się, że jest z nią wszystko w porządku.

Naszą kiszonkę należy odpowiednio zabezpieczyć i upewnić się, że została szczelnie zamknięta w naszej folii. Należy codziennie upewniać się czy jest wszystko w porządku, by w odpowiedni sposób szybko zareagować, gdyby okazało się, że jest coś nie tak. Do psucia się kiszonek najczęściej dochodzi z powodu dostania się do środka tlenu i rozwinięcia się w środku flory bakteryjnej.