Cechy dobrze zbadanej wody

Jakość wody w naszych domach jest bardzo dobra dla nas samych. Jednak aby mieć stu procentową pewność, że woda płynąca z naszego kranu jest dobra dla naszego zdrowia, powinna być ona często badana. Można zlecić takie badanie samemu lub poczekać, aż zrobi to ktoś inny lub jakaś większa instytucja.

Zdrowa woda to zbadana woda

filtry do wody warszawaJeżeli nie ufamy innym osobom i instytucjom to możemy zlecić wykonanie badania wody w naszym najbliższym otoczeniu. Takie indywidualne badanie wykonywane jest w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, prywatnych laboratoriach albo firmach, które zajmują się handlem filtrów. Badania, które robione są na potrzeby sanepidu wykonuje się we wszystkich obiektach gastronomicznych oraz hotelach i innych miejscach zakwaterowania. Wielokrotne dokładne badania wody w Warszawie pokazały, że kranówka, z której codziennie korzystamy nie zagraża naszemu zdrowiu, ale wręcz przeciwnie – idealnie nadaje się do spożywania, gotowania oraz do kąpania się w niej. Jeżeli zaś jakiekolwiek badanie wykryłoby jakąś nieprawidłowość lub mikroorganizm, którego powinno tam nie być, to jest to zgłaszane do odpowiednich instytucji, a wtedy zaczyna się wykonywanie wszystkich koniecznych czynności, aby zredukować zakażoną wodę. Sanepidy oraz laboratoria robią wszystko co w ich mocy, aby do naszych domów dopływała tylko jak najlepsza woda, bez żadnych zagrożeń dla ludzkiego organizmu. Przekonuje się również coraz więcej ludzi, że picie przefiltrowanej wody kranowej jest dla nas dobre i jednocześnie pozwala ochraniać środowisko, przez zminimalizowanie wykorzystania ilości butelek plastikowych.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami czystej wody i możemy żyć bez słodkich lub gazowanych soków oraz napojów, to warto przerzucić się na butelki filtrowane. Wiedząc, że nasza kranówka jest dla nas zdrowa i nie zawiera mikroorganizmów, możemy ją śmiało używać i do picia, i do przygotowywania wszystkich potraw.

Sprawdź wlasnawoda.pl ofertę