Ciekawe ozdoby handmade dla dziecka

Urządzając pokój dziecięcy każda przyszła mama stara się stworzyć przestrzeń zarówno ładną, jak i funkcjonalną. Niezbędne dla małego mieszkańca wyposażenie jak łóżeczko chętnie uzupełniają wtedy ozdobnymi dodatkami. Kolorowe zasłonki oraz poduszki nie są przydatne dla samego „właściciela” pokoiku, ale wprowadzają przytulny klimat.

Samodzielnie robione ozdoby dla dziecka

handmade dla dzieckaMłoda mama wkłada wiele serca w przygotowania do przyjścia na świat swojej pociechy. Stworzenie własnoręcznie kilku drobiazgów do pokoju dziecięcego jest tego wyrazem. Przedstawiamy kilka pomysłów na piękne upominki handmade dla dziecka. Uroczą ozdobą każdego wnętrza będzie girlanda barwnych chorągiewek. Wystarczy do szerszej wstążki doszyć wycięte z wzorzystych materiałów trójkąciki, a całość zawiesić np. na ścianie nad łóżeczkiem. Jeśli chcemy bardziej spersonalizować prezent można na poszczególnych trójkącikach wyszyć litery, które złożą się na imię dziecka. Inna nietrudna do wykonania rzecz to prosta mata edukacyjna. Jej bazą może być zwykły kocyk. Skompletujmy kilka fragmentów tkanin o zróżnicowanej fakturze i grubości, takich jak futerko czy ortalion. Wycięte z nich kształty przyszyjmy starannie do koca. Uzupełnieniem całości staną się plastikowe kółka przytwierdzone do krawędzi kocyka albo warkocz upleciony z grubego sznurka. Chodzi o to, aby dziecko, bawiąc się na podłodze, mogło dotykiem poznawać ciekawe otoczenie.

Najprostszą ozdobą dziecięcego kącika są ramki. Bez problemu kupimy proste drewniane ramki na zdjęcia, których brzegi możemy następnie ozdobić według własnego pomysłu. Wystarczy je pomalować farbą akrylową, ale twórczych możliwości jest znacznie więcej. Do ramek, zamiast zwykłych zdjęć, można z czasem wstawić pierwsze prace plastyczne malucha.