Czy baterie Maxcom są łatwo dostępne?

 

Ostatnie badania jasno wskazują, że główną przyczyną wymiany naszego telefonu na nowy model jest spadek wydajności baterii. Niestety, wraz z biegiem lat coraz mniej producentów pozwala na samodzielną wymianę akumulatorów i konieczne jest ich wysyłanie do serwisu. Wiąże się to jednak ze spora opłata za przeprowadzoną wymianę.

Gdzie kupić baterie do telefonów MAXCOM?

maxcom bateriaObecnie coraz mniej producentów pozwala na samodzielna wymianę akumulatora w naszym telefonie. Na szczęście istnieje nadal kilku producentów, którzy taką możliwość dają. Jednym z tych urządzeń jest telefon marki Maxcom bateria do którego jest dostępna w sklepie producenta, jak również w wielu różnych sklepach elektronicznych. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim, telefony marki można wykorzystać jako telefony zastępcze. Przykładowo, gdy rozładuje się nam główny telefon i nie mamy możliwości jego naładowania, telefony Maxcom z wymiennymi bateriami, których kilka można zawsze mieć w zapasie, pozwolą nam być zawsze w kontakcie z bliskimi. Koszt nowego akumulatora to około 30 złotych, gdzie wymiana baterii na nową w serwisie wiąże się zazwyczaj z koniecznością zapłaty 1/3 ceny nowego telefonu. Co bardzo istotne, producent dba o to, aby posiadać odpowiednią ilość akumulatorów na stanie, więc nie powinno być problemów z dostępnością nawet w przypadku, gdy posiadamy jakiś starszy model. Oczywiście większość telefonów tej marki nie wymaga do wymiany baterii stosowania jakiś specjalistycznych narzędzi – wystarczy zdjąć tylną klapkę telefonu i zdemontować akumulator, podważając go w odpowiednim miejscu.

Możliwość swobodnej wymiany akumulatora w naszym telefonie jest niepodważalną zaleta. Ważne jednak, aby producent danego telefonu. zadbał nie tylko o możliwość wymiany akumulatora, ale dostępność zamienników do niego. W przypadku firmy Maxcom nie ma problemów z zakupem części zamiennych, takich jak baterie.