Czym jest zamgławianie?

 

W dobie koronawirusa konieczna jest nie tylko dezynfekcja rąk, ale także wszelkich pomieszczeń i powierzchni, ze szczególnym uwzględnieniem tych, w których przebywa i z którymi ma styczność bardzo wiele osób. Odkażanie powierzchni w skali komercyjnej wymaga jednak nieco innych metod.

Dezynfekowanie przez zamgławianie

zamgławianie dezynfekcjaJest wiele metod odkażania, jakie sprawdzają się w zastosowaniu komercyjnym, jednakże zamgławianie jest zdecydowanie najlepszą z nich. Dlaczego? Ponieważ to sposób szybki, bezpieczny, a przede wszystkim w stu procentach skuteczne. Zabija ono wszelkie mikroorganizmy w tym drobnoustroje, takie jak: wirusy, bakterie, wolne rodniki, alergeny, pleśń oraz grzyby. Nadto, zaletą zamgławiania jest fakt, ze eliminuje ono wszelkie zapachy, nawet tak trudne do pozbycia się zapach dymu papierosowego. Zatem jeśli zainteresowało nas zamgławianie dezynfekcja tą metodą jest zdecydowanie warta polecenie. Zwłaszcza, że jest to sposób niedrogi w porównaniu z innymi metodami, jakie mają zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach. Zamgławianiem zajmuje się wiele przedsiębiorstw dezynfekcyjnych w naszym mieście, w związku z czym na pewno nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem odpowiednich specjalistów. Warto też wiedzieć, że zdezynfekowanie pomieszczeń tą metodą trwa około kilkudziesięciu minut i zajmować się nią mogą tylko pracownicy, którzy przeszli odpowiednie szkolenie. Dlatego też mamy gwarancję iż zamgławianie będzie przeprowadzone sprawnie i dokładnie.

Niestety obecny czas nie jest dla nikogo łatwym. Musimy odnajdywać się w nowej rzeczywistości, w której dezynfekowanie rąk, przedmiotów i pomieszczeń, jest tak samo konieczne, jak mycie zębów. Tylko takie zachowania pozwolą nam przejść przez epidemię bez większych komplikacji.