Dachówka regularnie odśnieżana

 

Jeżeli na dachu zbiera się śnieg, bardzo ważne jest odśnieżanie. Jak wiadomo, śnieg to woda. W dużych ilościach ciężar wody jest ogromny. Dach wykonany z dachówki jest dodatkowo narażony, dlatego w tym przypadku nie ma miejsca na kompromisy. Na szczęście są firmy, które odśnieżają dachówkę i montują na niej systemu odprowadzania śniegu, aby nie zalegał on na niej ponownie.

Szybkie odśnieżanie dachówki

odśnieżanie dachówki brzeskoWchodzenie na ośnieżoną dachówkę to bardzo zły pomysł. Raz, że dachówka może pęknąć, a dwa – jest bardzo śliska i łatwo się zsunąć w dół. Jeżeli interesuje nas odśnieżanie dachówki Brzesko to miejsce, gdzie pracuje wielu fachowców. Na wysokich budynkach robi się to przy pomocy dostępu linowego, na mniejszych używając rusztowań i podnośników. Korzysta się z dmuchawy i ciepłego powietrza. Jej moc jest na tyle duża, że w krótkim czasie śnieg topnieje i osuwa się w dół, wraz z powstałą wodą. Podczas odśnieżania nikt nie może znajdować się pod krawędzią dachu. Zasięg dmuchawy jest duży dzięki użyciu wysięgników. Strumień powietrza kierowany jest na szczyt dachu, a topniejąca woda sprawia, że śnieg stopniowo spada w dół, zaczynając od jego górnych warstw, kończąc na niższych. Część firm dodatkowo odśnieża go gdy już jest on na ziemi. Jest to dodatkowa usługa, bardzo potrzebna jeżeli pod dachem znajduje się chodnik, który jest często używany.

Szczególnie na odśnieżanie dachu muszą zwracać uwagę administratorzy budynków publicznych, wokół których przemieszczają się ludzie. Dzięki temu nie ma ryzyka, że duża ilość śniegu lub sopel upadnie komuś na głowię. Usługa nie jest droga, ponieważ wykonuje się ją w stosunkowo krótkim czasie. Pamiętajmy jednak, że musimy do tego wynająć pracowników z uprawnieniami do pracy na dużych wysokościach.