DJ do wynajęcia na terenie Torunia

Disc Jockey czyli w skrócie DJ to osoba, która profesjonalnie zajmuje się miksowaniem i odtwarzaniem muzyki. Chociaż zawód z definicji wydaje się banalnym zajęciem to zostanie dobrym Dj-em jest nie lada wyzwaniem i wymaga ciężkiej pracy.

Czym zajmuje się DJ?

dj polecany w toruniuNajczęściej osoby zajmujące się tą profesją prace znajdują w dyskotekach i klubach nocnych, a ostatnio coraz częściej wynajmowane są na wesela. DJ pracujący w klubach i dyskotekach zajmuje się miksowaniem ze sobą popularnych utworów tanecznych, tak aby publiczność najlepiej się bawiła. Piosenki powinny być ze sobą połączone w taki sposób, aby między kolejnymi utworami nie było żadnych przerw. Podczas zabaw dyskotekowych zadaniem DJ-a jest również zapowiadanie utworów, rozkręcanie zabawy, przekazywanie pozdrowień czy dedykacji i tym podobne. Bardziej zaawansowana technika miksowania to tak zwany skreczing. W tym wypadku DJ manipuluje krótkimi fragmentami utworu za pomocą płyt gramofonowych. DJ polecany w Toruniu wyróżnia się kilkoma cechami, które powinien posiadać profesjonalista w tym zawodzie. Przede wszystkim jest to dobry słuch i poczucie rytmu. Jest to zawód, w którym oprócz wyuczonych umiejętności liczy się talent. Przy wyborze DJ trzeba dowiedzieć się, czy artysta obraca się w aktualnych trendach muzycznych i dostosowuje do nich na bieżąco swój repertuar. Należy również wymagać tego, że DJ potrafi dostosować odpowiednią muzykę do miejsca w jakim aktualnie występuje. Oczywiste jest, że inny rodzaj utworów odpowiada zabawie w klubie, a całkiem inny podczas rodzinnej zabawy weselnej. 

Dobrze jest jeżeli DJ posiada swój własny sprzęt na którym może pracować. Większe kluby lub dyskoteki czasami mają sprzęt na wyposażeniu. Podczas wesel jednak nie ma już takiej możliwości. Dlatego chcąc wykonywać ten zawód na początku trzeba w siebie zainwestować.