Dlaczego warto udać się na wycieczkę szkolną do Kielc?

Województwo Świętokrzyskie jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, nie tylko ze względu na wspaniałą rozrywkę, ale także przecudowne krajobrazy czy liczne miejsca w których można naprawdę smacznie zjeść. Kielce z kolei stanowią doskonałe miejsce do którego można udać się na wycieczkę szkolną.

Co zwiedzić w Kielcach podczas wycieczki szkolnej? 

wycieczki szkolne do KielcKażdy, kto choć raz odwiedził Kielce z pewnością przyzna, że to miasto zdecydowanie posiada swój klimat i swoją magię, którą można łatwo poczuć niezależnie od tego ile mamy lat. Popularna ulica Sienkiewicza nazywana zwana także przez Kielczan Sienkiewką, jest jednym z bardzo wielu miejsc, które warto odwiedzić. Ten deptak ciągnie się niemalże poza horyzont, a przepiękne kamienice po obu jego stronach nadają temu miejscu swojego rodzaju tajemniczości i romantyzmu. Na placu artystów mieszczącym się tuż przy deptaku często możemy spotkać przepiękne rzeźby oraz inne prace utalentowanych mieszkańców tego miasta. Na uwagę z pewnością także zasługuje teatr im. Stefana Żeromskiego w którym niemal dzień w dzień odbywają się znakomite spektakle poruszające bardzo wiele tematów i potrafiące wiele nauczyć tak najmłodszych, jak i najstarszych. Wycieczki szkolne do Kielc są także doskonałą okazją, aby odwiedzić muzeum Zabawek i Zabawy w którym dzieciaki mogą wziąć udział w warsztatach, obejrzeć przepiękną wystawę zabytkowych zabawek, czy nawet wziąć udział w konkursie! Kolejną rewelacyjną atrakcją, która z pewnością wzbudzi podziw wśród dzieciaków jest Kadzielnia oraz jej podziemna trasa turystyczna po jej jaskiniach.

Okolice Kielc również mają bardzo wiele do zaoferowania: Wejście na Łysą Górę należy do naprawdę niezapomnianych wrażeń. Wspaniałym miejscem jest także jaskinia Raj, z którą łączy się wiele tamtejszych legend, oraz niesamowita Tokarnia w której poczujemy się, jakby czas nigdy nie istniał.