Dlaczego wyjeżdżamy do Kudowy Zdroju?

Bardzo chętnie odwiedzamy Kudowy-Zdrój, ponieważ mamy tam Góry Stołowe, obok których znajdują się świetne uzdrowiska, gdzie możemy korzystać bezpłatnie z wody. Miejscowość ta położona jest na pograniczu Gór Stołowych oraz gór Orlickich i należy do jednego z najstarszych miast w Polsce, a także w Europie.

Co takiego posiada Kudowa-Zdrój?

kudowa zdrój - popularne atrakcjeW samym centrum miasta znajdziemy bogatą bazę noclegową. Sanatoria, a także pensjonaty oraz hotele posiada Kudowa Zdrój – popularne atrakcje to przede wszystkim zamki i uzdrowiska, a także Muzeum Zabawek oraz aquapark. Park Zdrojowy jest najbardziej okazałym terenem w tej miejscowości, który połączony jest ze stawem i ma największą pijalnię na Dolnym Śląsku, która połączona została z salą koncertową. Dobrym pomysłem jest również wybranie się do Muzeum Zabawek, gdzie możemy podziwiać eksponaty z 19 i 20 wieku. Dla dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem jest Muzeum Żaby, gdzie możemy znaleźć ponad 3000 zbiorów różnych maskotek, a także przedmiotów, które posiadają wizerunki żaby. Jeżeli chcemy zaznać rozrywki to warto w tej miejscowości wybrać się do Aquaparku, który ogrzewany jest energią słoneczną. Dla osób, które uwielbiają aktywność sportową najlepszym rozwiązaniem będzie park linowy, gdzie mamy tor przeszkód znajdujący się na wysokości 10 m nad ziemią. W centrum miasta możemy znaleźć również w świetnej park rozrywki, który jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci oraz dorosłych.

Zawsze, kiedy wybieramy się do tej miejscowości, to powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim noclegu ponieważ możemy wybrać tańszy pensjonat i całe dnie spędzać na dworze albo relaksować się w apartamencie w nowoczesnym hotelu. Wszystko głównie zależy od tego z kim ja wyjeżdżamy i jak chcemy zaplanować zwiedzanie tego miasta.