Dobór odpowiedniego, szczelnego szamba

Zbiorniki na szambo są od wielu lat najpopularniejszym sposobem na radzenie sobie z nieczystościami w naszym kraju, pozwalają one na magazynowanie odpadków, które następnie są wywożone przez wóz asenizacyjny i transportowane do najbliższej oczyszczalni ścieków. Zbiorniki tego typu są w stanie pomieścić ogromne ilości odpadków, dlatego też wizyty takiego wozu nie są zbyt częste, ale jednak muszą odbywać się regularnie.

W jaki zbiornik na szambo zainwestować?

szamba szczelne plastikoweFunkcjonalności samych zbiorników nikt nie przeczy, jednak odkąd są one stosowane, prowadzi się bardzo zażartą dyskusję na temat czy lepsze jest szambo betonowe, czy plastikowe. Te pierwsze są rozwiązaniem bardziej tradycyjnym, które średnio sprawdza się w dzisiejszych czasach, jednak dalej ma swoich zwolenników. Betonowe konstrukcje są drogie i często wykonywane w zły sposób, dlatego też nie są trwałe i bardzo łatwo je uszkodzić poprzez nacisk gruntu. Nic w tej technologi się nie zmienia od wielu dekad, z kolei szamba szczelne plastikowe ewoluują nieprzerwanie. Ich jakość jest zdecydowanie większa, niż jeszcze parę dekad temu, dlatego też są one niesamowicie bezpieczne i wytrzymałe. Wykorzystuje się parę warstw plastiku, który jest bardzo twardy, ale jednocześnie plastyczny. Dlatego też w razie uszkodzenia taki zbiornik się odkształca, ale nie pęka. Możliwe jest wtedy jego odpowiednie naprawienie. Zastosowanie konstrukcji z paru ścian gwarantuje bardzo dobrą szczelność i minimalizuje ryzyko wycieków wszelkiego rodzaju. Przede wszystkim plastikowe zbiorniki są znacznie tańsze od ich topornych, betonowych odpowiedników, które są drogie w zakupie i instalacji.

Szamba z tworzywa sztucznego zdecydowanie podbijają rynek w ostatnich latach, ze względu na ich wysoką wytrzymałość, lekkość, niską cenę i łatwość montażu, stają się one powoli faworytem na rynku operującym w tej branży.