Dobra kamera na kask

W dzisiejszych czasach, wśród sportowców, którzy uprawiają sporty niebezpieczne i trudne, panuje powszechna moda, na uwiecznianie swoich dokonań. Potem lądują one na portalach społecznościowych, a stamtąd zdarza im się trafić nawet do telewizji. 

Gdzie szukać dobrej kamery montowanej na kasku? 

niezawodna kamera na kaskJednak uwiecznianie swoich popisów i dokonań, nie byłoby możliwe, gdyby nie sprzęt, którym to wszystko jest nagrywane. Najczęściej są to kamery sportowe, które omówimy na przykładzie pasjonatów rowerów. To właśnie oni są grupą, która najczęściej wrzuca do sieci swoje filmiki. Rowerzyści specjalizujący się w tak zwanym downhillu, czyli zjeżdżaniu z trudnych tras, z wielką prędkością, bardzo cenią sobie kamery sportowe. Najczęściej umieszczają je oni na kasku, by w przypadku zderzenia z twardą przeszkodą, nie ryzykować rozbicia drogiego sprzętu. Kamery sportowe są znacznie lepiej przystosowane do pracy w terenie od swoich klasycznych odpowiedników. Są odporne na wstrząsy, wodę, błoto, deszcz, śnieg, błoto i wszelkiego typu zanieczyszczenia jak dym, czy kurz. Niezawodna kamera na kask, to taka, która spełnia wszystkie wymagania co do jakości, ale również filmuje w najlepszych rozdzielczościach. Jednak na dobrej jakości nie musimy wydawać dwóch tysięcy, czy nawet tysiąca. Obecnie dostępnych jest wiele modeli, dostępnych w znacznie niższych cenach, a jeżeli nie jesteśmy profesjonalistami, to naprawdę nie musimy przepłacać, tylko dlatego, że dana kamera ma logotyp znanej marki. 

Jeżeli planujemy zakup kamery sportowej, na pewno musimy dokonać zestawienia kilku popularnych modeli. Nie wszystkie parametry mają kluczowe znaczenie i niektóre możemy sobie odpuścić, jeśli nie filmujemy pod wodą lub w warunkach Koła Podbiegunowego.