Drewniana altana ogrodowa nie musi być droga

 

Jeżeli mamy dzieci, to świetnym miejscem dla nich do zabawy jest ogród, w którym nie zabraknie wolnej przestrzeni i atrakcyjnych budowli. Drewniane mini domki, czy altanki stanowią dla maluchów atrakcyjne miejsca, w którym mogą się bawić.

Kupić gotową altankę ogrodową, czy samemu zbudować?

tanie drewniane altanki ogrodoweJeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, to najlepiej samemu zaprojektować i zbudować altanę. W okolicznym tartaku zakupić drewniane deski, a odpowiednimi gwoździami i wkrętami, połączyć konkretne belki. W razie problemów, możemy z internetu ściągnąć gotowe wzory konstrukcji na podstawie, których możemy ją stworzyć. Jeżeli nasze umiejętności nam na to nie pozwalają, to pozostaje nam udać się do sklepu z wyposażeniem do ogrodu i nabyć tanie drewniane altanki ogrodowe, których jest mnóstwo w sezonie letnim. Innym rozwiązaniem jest zamówienie takiego projektu u zaprzyjaźnionego stolarza, który szybko i sprawnie stworzy naszą wymarzoną altankę ogrodową. U stolarza będzie ona najdroższa, ponieważ płacimy za jego czas i umiejętności, które niewątpliwie posiada. Gotową altanę wystarczy pomalować specjalnym impregnatem, który zabezpieczy drewno przed szkodnikami i szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, które prowadzą do szybkiej korozji drewna. Tania altana powinna być prosta, ale też dokładnie wykonana, bo to będzie decydować o jej wytrzymałości. Nie warto kupować modeli wykonanych ze sklejki, bo szybko ulegną zniszczeniu i będą chłonąć wodę jak gąbka. Najlepiej zainwestować w bukową lub klonową altanę.

Najmniej kosztów pochłonie altana wykonana własnoręcznie, ale też zabierze nam sporo czasu, więc jeżeli chcemy mieć ją jak najszybciej, to lepiej udać do sklepu i kupić jeden z gotowych modeli. Każda kupiona altana ogrodowa posiada gwarancję producenta.