Filmowanie sposobem na fajne spędzenie czasu

Przeglądając ostatnio internet, moją uwagę zwrócił konkurs, a raczej nagroda, którą można w nim wygrać, czyli dwutygodniowy wyjazd na Malediwy. Malediwy to spełnienie moich marzeń, dużo o nich czytałam i codziennie sięgam myślami do pięknych plaż, oraz lazurowej wody.

Nagrywanie filmów sprawia mi dużo radości

filmowanieDlatego bez chwili namysłu postanowiłam, iż wezmę udział w tym konkursie. Tak naprawdę nic nie miałam do stracenia. Filmowanie swojego życia, tak zaatyttułowano konkurs. Każda z osób miała w sposób ciekawy sfilmować i przedstawić codzienne czynności. Filmowanie sprawiało mi zawsze dużo frajdy i zabawy. Można w różny sposób przedstawić tą samą scenę, można tak naprawdę uwiecznić najpiękniejsze chwile w swoim życiu w postaci kilkunastowego filmu. Zastanawiałam się jak sfilmować swoje codziennie czynności, żeby zaciekawić jury, które zasiądzie w komisji konkursu. Przede wszystkim każdy film powinien być dobrze oświetlony, tak żeby przyciagnąć uwagę widza, oraz żeby był zapamiętany na dłużej niż kilka godzin. Przyda się do tego dobra kamera, choć w dziejszych czasach każdy lepszy telefon, już jest wyposażony tak, zeby nagrywał ładne i czyste filmy. Filmowanie powinno odbywać się w przygotowanych wcześnie warunkach, trzeba zwrócić uwagę, czy posiadamy dodatkowe karty pamięci, tak żeby nie było niespodzianki w połowie filmu i nie okazało się, że połowa nie została nagrana. Ponadto dobrze by było gdybyśmy mieli też odpowiedni program do zmontowania później ewentulanie kilku filmów, które nagraliśmy.

Niewątpliwe dobre kręcenie filmów to nie kwestia piętnastu minut, ale czasami poświęcenie naprawdę sporej ilośći czasu, tak żeby wszystko dograć do perfekcji. Dobra wiadomość jest taka, iż filmować może każdy, sprawia to dużo zabawy i niesamowicie fajnie buduje relacje wśród pozostałych osób.