Formalności potrzebne do zatrudnienia pracowników z Nepalu

W naszym kraju nie brakuje pracodawców chętnych do zatrudnienia cudzoziemców. Jest to oczywiście podyktowane koniunkturą gospodarczą w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że na chwilę obecną bezrobocie w Polsce jest najniższe od trzydziestu lat.

Nepalscy pracownicy zatrudniają się w Polsce

jak zatrudnić pracownika z nepalu

Czy pracownicy pochodzący z Azji są odpowiedzią na problemy polskich pracodawców, którzy bezskutecznie szukają osób chętnych do podjęcia zatrudnienia? Z pewnością można tak powiedzieć. Pytanie tylko jak zatrudnić pracownika z Nepalu i czy jest to w ogóle opłacalne? Z całą pewnością zatrudnienie osoby z Azji może przynieść firmie wiele wymiernych korzyści. Między innymi przedsiębiorstwo zyskuje wykwalifikowanego i rzetelnego pracownika, który jest nastawiony na długą współpracę. Do tego pracownicy z Azji, w tym też z Nepalu, godzą się na oferowane warunki płacowe. W swoich ojczystych krajach nie mogą raczej liczyć na zbyt wysokie płace. Bardzo często Nepalczycy oraz inne osoby pochodzące z krajów azjatyckich zarabiają zaledwie kilkanaście dolarów miesięcznie, co nawet jak na tamtejsze warunki jest bardzo małą kwotą. Wbrew pozorom Nepalczycy nie mają większych problemów z przystosowaniem się do warunków panujących w Polsce i w innych europejskich krajach. Są w stanie przestrzegać naszych norm i obyczajów, a ponadto też szybko uczą się języków obcych. Jedyną przeszkodą, która może uniemożliwić zatrudnienie Nepalczyka są oczywiście formalności.

Pracodawcy w Polsce skarżą się na szereg formalności, jakie trzeba spełnić, żeby móc zatrudnić cudzoziemca pochodzącego z Azji. Nie ulega wątpliwości, że jest to spora przeszkoda. Tymczasem polscy pracodawcy nie mają chętnych do podjęcia zatrudnienia i muszą korzystać z agencji rekrutujących cudzoziemców na różne stanowiska.