Jaką łódź wybrać do żeglugi?

Dzisiaj mamy wiele różnych firm, które oferują wynajem łodzi czy czarter jachtu. Wszystko to jaką łódź będziemy mogli wynająć często zależy od kosztów jakie posiadamy. Możemy wynająć zarówno dużą łódź, jak i mniejszą, bardziej luksusową czy też nowoczesną lub standardową. Oczywiście w cenie również będziemy mieć odpowiednie wyposażenie. Kolejną ważną sprawą jest liczba osób, które mamy zamiar zabrać. Jeżeli chcemy wziąć większą grupę to warto wynająć większy jacht o większej powierzchni.

Jakie łodzie możemy wynająć?

czarter łodziMamy wiele możliwości wynajęcia różnych łodzi i wszystko zależy od tego jaki cel sobie ustalimy. Możliwe jest wybranie czarter łodzi sportowej i jest to dobre dla małej liczby osób dla dwóch, trzech czy czterech, gdyż takie łodzie małą zazwyczaj małą powierzchnię użytkową, nie posiadają kuchni, a nawet nie posiadają kabiny wc. Najlepszym wyborem są łodzie hotelowe, które mają nie tylko kuchnie czy nawet łazienkę osobną, ale także duże i przestronne sypialnie, oraz bardzo dobre wyposażenie. Kiedy wybieramy się na żeglugę warto zabrać ze sobą kilka osób doświadczonych, tak aby w ciężkich chwilach można było liczyć na wsparcie innych osób. Jeśli chodzi o cenę łodzi to często zależy ona również od okresu w którym chcemy ją wynająć. Często bywa tak, że okresach wakacyjnych mamy bardzo dużo rezerwacji i musimy się liczyć z tym, że ceny będą wyższe. Największe branie na wynajem łodzi i żeglugę jest w okresach wakacyjnych oraz szczególnie w długi weekend majowy.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretny model łodzi to warto podczas wstępnej negocjacji ustalić od razu cenę za cały okres wynajmu. Dowiedz się dokładnie co jest wliczane w cenę wynajmu. Przed samą wpłatą zaliczki dokładnie przeczytaj całą umowę i się z nią zapoznaj, a w razie wątpliwości skontaktuj się z prawnikiem i wszystko dokładnie wyjaśnij.