Jakie materiały do izolacji są najskuteczniejsze?

 

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia izolacja termiczna domu. Tylko w ten sposób można bowiem skutecznie ograniczyć wysokość rachunków za zużytą energie czy też ogrzewanie. Warto wybierać takie materiały izolacyjne, które są odporne i proste w montażu.

Główne zalety płyt PIR

płyty warstwowe pirCoraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, jak ważna jest właściwa izolacja termiczna domu. Jest to bowiem najprostszy sposób na to, aby ograniczyć wysokość rachunków za ogrzewanie czy też elektryczność. Warto jednak sięgać po nowoczesne materiały izolacyjne, takie jak płyty warstwowe PIR. Przede wszystkim płyty takie nadają się do stosowania na każdym typie budynku, zarówno murowanego, jak i tego wykonanego z drewna. Co więcej, płyty takie zapewniają bardzo wysoką skuteczność izolacyjną, bez konieczności stosowania dwóch warstw tej płyty. Skuteczność izolacyjna płyt PIR jest związana z jej unikalną konstrukcją, opartą o kilka warstw. Warstwy te wzajemnie się uzupełniają, dzięki temu znacznie zwiększając skuteczność izolacji termicznej, zarówno latem jak i zimą. Środkowa warstwa płyt PIR jest skonstruowana z pianki wytworzonej z odmiany poliuretanu, którego skuteczność izolacyjna jest bardzo wysoka. Prace tej warstwy wspierają dwie zewnętrzne warstwy z folii aluminiowej. Nie pochłaniają one ciepła , ale je odbijają, co właśnie jest przyczyną tego, że płyty PIR wykazują tak wysoką skuteczność izolacyjną. Płyty takie można stosować zarówno do izolacji domów, jak i budynków przemysłowych.

Problemy z bardzo wysokimi rachunkami za energię zazwyczaj są związane z nieskuteczną izolacja termiczną. Mając to na uwadze należy szukać takich materiałów, które są bardziej skuteczne niż na przykład tradycyjny styropian. Obecnie bardzo popularne są wielowarstwowe materiały izolacyjne.