Kilka słów o posadzkach samopoziomujących

Każdy, komu zależy na ładnej podłodze w domu musi podjąć się wykonania wylewek. Każdy zna metodę z wylewaniem betonu, a następnie gładzeniem go przy pomocy narzędzi murarskich. Warszawscy specjaliści od budownictwa poszli o krok dalej, tworząc posadzki, które poziomują się samodzielnie. Masę wystarczy wylać, a poziom stworzy się samodzielnie, w stosunkowo krótkim czasie.

Co to są posadzki samopoziomujące?

posadzki samopoziomujące warszawaBeton, który wykorzystywany jest w posadzkach samopoziomujących jest bardzo płynny. Od tego należy zacząć, aby dobrze wytłumaczyć, jak przebiega nadawanie poziomu podłodze. Mając na myśli posadzki samopoziomujące Warszawa jest świetnym miejscem, aby przyjrzeć się dokładnie tej technice. Na sam początek miejsce pod wylewkę musi być starannie przygotowane. Nie może znajdować się tam żaden gruz, pył, ani inne zanieczyszczenia. Następnie podłogę należy podzielić na kwadraty o długości boku równej czterdziestu centymetrom. Następny etap polega na przygotowaniu masy. Jest to proporcjonalnie wymieszane wapno, cement oraz woda z niewielką domieszką piasku oraz żwiru. Taką masę wylewa się do kwadratów ręcznie lub przy pomocy maszyny. Jeśli mamy do dyspozycji maszynę, nie musimy dzielić podłogi na części. Wylana masa samodzielnie złapie odpowiedni poziom. Najważniejsze jest, aby nie próbować samodzielnie przyśpieszyć wysychania. Masa musi stwardnieć w warunkach pokojowych. Dozwolone jest wietrzenie pokoju w którym się znajduje.

Tego typu wylewki to duże przyśpieszenie w budownictwie. Osoba, która się tym zajmuje nie musi gładzić masy betonowej, ani nadawać jej poziomu. Czas oczekiwania na zupełne wyschnięcie jest taki sam, jak w przypadku tradycyjnych metod. Należy czekać, aż technika zostanie rozpowszechniona na terenie całego kraju.