Lampa art deco dekoracją wnętrza

Oświetlenie jest bardzo ważną częścią aranżacji wnętrz. To ono buduje klimat pomieszczenia i pełni też funkcje praktyczne. Kluczowe znaczenie ma zarówno światło naturalne, które wpada w ciągu dnia przez okna, jak i światło sztuczne, ustawiane przez lampy. Lampy same w sobie potrafią być też wspaniałą dekoracją w naszych wnętrzach. 

Dekoracyjne lampy w mieszkaniu

modne lampy art decoMało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale bardzo często klimat wnętrz w naszych domach czy mieszkaniach możemy zmienić za pomocą zwykłych dodatków. Często dekorację potrafią tak zmienić dane pomieszczenie, że jest ono nie do poznania. Elementem dekoracyjnym w pomieszczeniach może być wszystko, od mebli, przez dywany czy zasłony, aż po lampy. Lampy pod względem swojego wyglądu, powinny być dopasowane do stylu, w jakim urządzamy nasze domy lub mieszkania. Ja od niedawna jestem w trakcie remontu mieszkania. Właśnie wykańczam wnętrza. Duże znaczeni miał dla mnie odpowiednie dobór mebli i dodatków. Z racji tego, że zależało mi na przytulnym i nieco artystycznym klimacie, postawiłam na dodatki w styli art deco. W moim salonie oraz sypialni pojawiły się modne lampy art deco, zarówno w postaci wiszących żyrandoli, jak i lamp stojących czy lampek nocnych. Nie są to oczywiście oryginalne antyki z ubiegłego wieku, ale lampy stylizowane, wyprodukowane w naszych czasach. Prezentują się one naprawdę wspaniale, stając się podstawową dekoracją pomieszczeń zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Dobór lamp w mieszkaniach jest istotny nie tylko ze względu na ich sposób oświetlania wnętrz, ale też ze względu na ich wygląd. Lampa potrafi być bowiem wspaniałą dekoracją wnętrza. Mi bardzo przypadły do gustu lampy stworzone w stylu art deco. Zdobią one teraz moje świeżo wyremontowane mieszkanie.