Mieszkańcy decydowali o koszach na śmieci

W tym roku w mojej miejscowości odbyła się prawdziwa rewolucja. Nowe władze przedstawiły nam pomysły na modernizację miejscowości. Mieliśmy lepiej zadbać o nasz park, który stanowił piękny element przyrodniczy jednak od pewnego czasu pozostawał zaniedbany.

Wybór koszy do parku

kosz ulicznyNowe władze chciały się nim zająć. W planach były nowe ławki, kosze uliczne, plac zabaw dla dzieci oraz specjalne miejsce dla właścicieli psów i ich pupili. Projekt był wykonany przez bardzo doświadczonego architekta krajobrazu i każdy mieszkaniec mógł zobaczyć wizualizację nowej przestrzeni. Wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ sami stawialiśmy na tą władzę i chcieliśmy zmian idących w tym kierunku. Ostatnio na zebraniu wiejskim mieliśmy wybrać producenta oraz wygląd naszych nowych miejscowych elementów. Na pierwszy ogień poszedł kosz uliczny. Musiał być wykonany z dobrej jakości materiałów aby za kilka lat nie stanowił problemów i był wygodny do wymiany. Taki kosz pełnił bardzo ważną funkcję. Mieszkańcy od lat zmagali się ze zbyt małą ilością koszy na śmieci i to był wiodący problem. Kosz, który powinien stać na ulicy musiał być odporny na zjawiska atmosferyczne. Również sfera jego wyglądu stanowiła kluczową rolę. W dzisiejszym świecie wszystko musiało jakoś się zgrywać. Kosze powinny być ładnie zaprojektowane i pasujące do stylu nowych ławek. Dzięki temu wszystko stanowiłoby piękną całość i ładnie komponowałoby się z otoczeniem.

Mieszkańcy wsi mogli sami zdecydować o wyglądzie nowego kosza. Również zdecydowali, że powinny być zróżnicowane pod względem wielkości. W jednych miejscach stawiano na te mniejsze, a w drugich na te o większej pojemności. Kosz jest elementem praktycznym, który na pewno będzie stanowił używaną rzecz w każdym miejscu dlatego warto było podejść do sprawy profesjonalniej.