Minimalistyczne oświetlenie do wnętrz

 

Od kilku lat pracuje w pracowni projektowej. Ukończyłam bowiem kierunek architektury wnętrz i udało mi się znaleźć bardzo atrakcyjne stanowisko w zawodzie. Od kilku miesięcy zajmujemy się dużym projektem biurowca, w którym ja jestem odpowiedzialna za pomieszczenia sanitarne. Sama aranżacja takich wnętrz wbrew pozorom wcale nie należy do najprostszych.

Nowoczesne plafony w miejscach publicznych

minimalistyczne plafony nowoczesneNa studia architektury wnętrz wybrałam się dlatego, że od dziecka uwielbiałam urządzać pomieszczenia i je dekorować. Po ukończeniu studiów udało mi się znaleźć dobrą pracę w znajomej pracowni projektowej. Pracuje w młodym i bardzo zgranym zespole. Wspólnie realizujemy nawet najtrudniejsze projekty, wprawiając w zdumienie naszych kontrahentów. Obecnie jesteśmy w trakcie wykańczania projektu biurowca. Każdy z nas zajął się inną częścią projektu. Mi przypadły pomieszczenia sanitarne. Nie sądziłam, że zaprojektowanie ich będzie wymagało aż tyle czasu i energii. Kiedy już udało mi się ustalić ich wygląd, który zadowalał klienta, trzeba było jeszcze znaleźć odpowiednie oświetlenie. Ostatecznie we wszystkich łazienkach znajdą się  minimalistyczne plafony nowoczesne, które swoim kształtem idealnie wpasowują się w dość surowy wygląd łazienek. Plafony te mają kwadratowy kształt i wykonane są z pięknego, perłowego szkła, co jest ich dodatkowym  atutem dekoracyjnym. Ze względu na to, że są płaskiem, niemal zlewają się z sufitem, nie zabierając nic z dostępnej przestrzeni.

Oświetlenie w aranżacjach wnętrz jest bardzo istotnym elementem. Znaczenie ma nie tylko barwa światła i jego natężenie, ale też wygląd samych lamp. W budynkach użyteczności publicznej lampy powinny być neutralne, przynajmniej w toaletach. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takich miejscach są płaskie, nowoczesne plafony.