Montaż taśm przekaźnikowych

Wykorzystywane popularnie przenośniki taśmowe są nieodłącznym elementem większości linii produkcyjnych. W zależności od przeznaczenia mogą one pełnić funkcję napędów bądź na krótkich odcinkach przewodzić półprodukty bądź półprodukty. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wykorzystanie nowego taśmociągu, czy musimy wymienić już wykorzystywane elementy, warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia producentów.

Zgrzewanie taśm gumowych

zgrzewanie taśm u klientaKiedy dojdzie do awarii bądź zamawiamy nowe przenośniki taśmowe, pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej firmy, która podejmie się realizacji tego typu zlecenia. Kiedy zatrudnimy już profesjonalnych i sprawdzonych pracowników, wtedy oni na podstawie charakterystyki technicznej wyrobów zajmują się przygotowaniem zlecenia. Gdy wszystkie elementy będą gotowe są dostarczane na halę produkcyjną i na miejscu montowane. Takie rozwiązanie jest znacznie lepsze niż przewożenie kompletnie zmontowanych maszyn, ponieważ części nie zajmują dużo miejsca. Jednym ze sposobów łączenia jest zgrzewanie taśm u klienta. Za pomocą specjalnego urządzenia taśmy wykonane z gumy czy tworzyw sztucznych można ze sobą trwale połączyć. Wystarczy rozgrzać do odpowiedniej temperatury oba końce taśmy, a następnie bardzo silnie je do siebie docisnąć. Po tym, jak połączenie wystygnie otrzymamy trwały i bezpieczny przekaźnik taśmowy.

Oczywiście podczas montażu niezwykle istotne jest to, aby taśma była odpowiednio naciągnięta. W przeciwnym razie może ona nie spełniać swojego zadania w taki sposób, jaki był wcześniej zakładany. Do naciągania również wykorzystuje się specjalne maszyny, które kontrolują wszelkie parametry techniczne jeszcze w czasie montażu. Jest to niezwykle bezpieczny sposób zakładania taśm na przekaźniki znajdujące się nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale również w kopalniach.