Nowoczesny wygląd mieszkania dzięki obrazowi na szkle

Zawsze chciałam mieć modnie urządzone mieszkanie, jednakże dopóki mieszkałam z rodzicami byłam niestety zdana na ich gust. Dopiero po przeprowadzce do własnego mieszkania miałam możliwość sprawienia, aby wyglądało dokładnie tak, jak sobie tego zawsze życzyłam. 

Nowoczesny obraz na szkle

obrazy na szkleMoi rodzice wolą bardziej przytulny wystrój pomieszczeń toteż w domu rodzinnym zawsze królowało dużo drewna oraz ciepłych odcieni. Ja z kolei uwielbiam surowy minimalizm, który można nawet nieco określić mianem sterylnego. Uważam, że takie pomieszczenia wyglądają bardzo schludnie natomiast chcąc nadać im przytulnej atmosfery wystarczy kilka dodatków w postaci milutkich narzut na kanapy oraz poduszek dekoracyjnych. Po mojej przeprowadzce do kawalerki od razu wiedziałam w jakim stylu chcę ją urządzić. Mieszkanie było świeżo po remoncie, więc połowa roboty była już za mną i wystarczyło jedynie zakupić meble. Zanim jednak wybrałam się do sklepu meblowego postanowiłam wcześniej poszukać w internecie inspiracji. Wtedy też po raz pierwszy w życiu zobaczyłam obrazy na szkle w których od razu się zakochałam. Ich wygląd nadawał pomieszczeniom bardzo nowoczesnego wymiaru, a jednocześnie ciepłe kolory, jakie obrazy w sobie zawierały dodawały ciepłej atmosfery. Jeden z obrazów spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam go zakupić i to pod niego dobrać meble, a nie na odwrót. Przedstawiał on nocną panoramę Nowego Jorku, a wysoka jakość nadruku oraz fakt, że obraz był właśnie nadrukowany na szkle sprawiał, że można było odnieść wrażenie jakoby spoglądało się na miasto w rzeczywistości. 

Po zawieszeniu obrazu na ścianę byłam pod wielkim wrażeniem efektu, jaki zrobił w całym pomieszczeniu. Wpadłam nawet na pomysł, aby obramować obraz taśmą led, co rzeczywiście w nocy mogło jeszcze bardziej podbić atmosferę obrazu. Kiedy natomiast zmontowałam czarne meble posiadające podświetlenia w kolorach, jakie znajdowały się na obrazie całość stworzyła piękną harmonię i sprawiła, że moje mieszkanie zaczęło prezentować się nawet nieco luksusowo.