Poszukiwania dobrego magnezu

Rynek farmaceutyczny bogaty jest w różnego rodzaju leki oraz suplementy diety. Możemy znaleźć tak naprawdę preparaty na wszystko. Ogromną popularnością cieszą się jednak suplementy diety, których zadaniem jest uzupełnienie niedoborów różnych składników mineralnych oraz witamin w naszym organizmie. Ogromną popularnością cieszą się preparaty z magnezem.

Jaki magnez powinniśmy wybrać?

najlepsze magnezynajlepsze magnezyNiedobory magnezu w naszym organizmie mogą objawiać się w różny sposób. Przede wszystkim pojawia się znużenie, zmęczenie, a także problemy z koncentracją – są to efekty, które pojawiają się przy niewielkich niedoborach. Jeśli stężenie magnezu dalej spada pojawiają się objawy ze strony układu nerwowego, a najczęściej skurcze mięśni. W takich stanach warto jest zacząć stosowanie preparatów z magnezem, które mogą uzupełnić niedobory. Warto wiedzieć, że na rynku mamy szereg preparatów z magnezem, które mogą się miedzy sobą różnić. Najlepsze magnezy występują w postaci soli organicznych, a więc cytrynianów lub mleczanów. Te wchłaniają się w znacznym stopniu z naszego przewodu pokarmowego, dzięki czemu organizm może je wykorzystać do uzupełnienia niedoborów. Dostępne są również preparaty z magnezem, który występuje w formie chelatu. Taka postać również jest łatwo przyswajalna dla naszego organizmu, w związku z czym możemy liczyć na szybką poprawę naszego samopoczucia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest dostarczenie mu dużej dawki witamin i minerałów.

Jeśli chodzi o magnez to występuje on w postaci tabletek lub też tabletek musujących. Niezależnie od tego, którą formę wybierzemy możemy liczyć na to, że magnez wchłonie się dobrze, jeśli będzie stosowany regularnie i w postaci soli organicznej lub też chelatu. Dlatego też decydując się na dany preparat sprawdźmy, czy wśród składników znajdziemy magnez właśnie w takiej postaci.