Preparaty do mycia felg

Niektóre części naszego samochodu są narażane na uszkodzenia i zanieczyszczenia bardziej niż inne. Zdecydowanie do takich zaliczyć możemy felgi. Nawet z racji swojego usytuowania felgi mogą bardzo łatwo być zanieczyszczane. Niekiedy zdarza się tak, że zanieczyszczenia są na tyle poważne, że poradzić sobie z ich usunięciem mogą tylko sprawdzone i mocne preparaty czyszczące. 

Środki czyszczące do felg 

adbl vampireFelgi w samochodach mogą być wykonane ze stali lub też z aluminium. Jednak bez względu na materiał z jakiego powstały to i tak są to podzespoły, które trzeba często czyścić. Na ulicach znajduje się przecież bardzo dużo różnych zanieczyszczeń, które mogą osadzać się na felgach. Dzięki nowym ciekawym rozwiązaniom możemy walczyć nawet z bardzo poważnymi zanieczyszczeniami. Na chwilę obecną szczególnie często do mycia felg stosuje się preparat ADBL Vampire. Nazwa tego preparatu może być bardzo zastanawiająca. Wywodzi się ona stąd, że po zastosowaniu tego płynu czyszczącego na powierzchni felg utworzy się charakterystyczny efekt krwawienia. Będzie się on utrzymywał nawet przez parę minut. Jego pojawienie się oznacza, że preparat wszedł w reakcję z zanieczyszczeniami i właśnie je usuwa. Po nałożeniu naszego preparatu na powierzchnię felg należy odczekać jakiś czas. Najczęściej jest to 2-5 minut. Następnym krokiem powinno być spłukanie naszych felg wodą pod bardzo dużym ciśnieniem. 

Omawiany tutaj preparat rozprowadza się na feldze przy użyciu sprayu. Jednak może być tak, że felgi będą miały taki kształt że konieczne będzie rozprowadzanie preparatu przy użyciu pędzelka. Zainteresowanie omawianym tutaj preparatem stale rośnie. Trzeba przyznać, że znika on z półek bardzo szybko. Może się okazać tak, że nie znajdziemy go w sklepach stacjonarnych i trzeba będzie zamówić go ze sklepu online.