Regeneracja trawnika na wiosnę

Każdego roku po przejściu zimy trawniki wyglądają niezbyt estetycznie. Ziemia, z której wyrasta trawa na naszym trawniku jest z reguły wówczas bardzo zbita. Ciężar śniegu jaki spoczywał na trawniku przez kilka miesięcy spowodował, że nasz trawnik wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z najskuteczniejszych jest pielęgnacja z wykorzystaniem napowietrzaczy.

Skuteczne napowietrzanie trawników

aerator hechtWspomniany we wstępie zabieg polegający na napowietrzeniu trawnika polega na tym, że używa się specjalnego sprzętu napowietrzającego. Mowa tu o urządzeniu jakim jest aerator. W ostatnich latach nasi rodacy bardzo często zaopatrują się w sprzęt jakim jest aerator Hecht. Urządzenie to z roku na rok zyskuje kolejnych fanów. Wszyscy zgodnie oceniają ten napowietrzacz jako urządzenie z górnej półki pod względem jakości. Cena tego urządzenia nie jest bardzo wygórowana więc jest to dodatkowa korzyść dla nas. Zasada działania aeratorów jest taka, że wykonują one serię nakłuć na naszym trawniku. Średnica dziur jakie wykonują jest najczęściej równa 15mm. Można jednak spotkać urządzenia wykonujące dziury o nieco większej średnicy. Zabieg napowietrzania trawnika z użyciem aeratorów powinien być stosowany głównie na wiosnę. Niemniej jednak producenci tych urządzeń zalecają systematyczne powtarzanie tych zabiegów pielęgnacyjnych co skutkować będzie tym, że nasz trawnik ciągle będzie w bardzo dobrej kondycji.

Ogólnie rzecz biorąc aerator jest urządzeniem, które powinno znajdować się w wyposażeniu każdego garażu. Oczywiście tyczy się to domów, przy których znajduje się trawnik na którego wyglądzie nam zależy. Systematyczne napowietrzanie połączone z nawożeniem oraz częstym koszeniem trawy spowoduje, że trawa przed naszym domem będzie bardzo bujna i estetyczna.