Sklepy z nasionami

 

Od kiedy panuje moda na aktywny i zdrowy tryb życia, coraz więcej osób sieje zioła w swoich ogrodach, na balkonach i w doniczkach. Do najpopularniejszych należy bazylia, oregano, mięta, rzeżucha i majeranek. Poza ziołami siejemy także kwiaty, oraz warzywa bulwiaste.

Jakie nasiona kupować w e-sklepach?

sklep internetowy z nasionamiAby mieć własne zioła, wystarczy parę doniczek, worek dobrej ziemi i odrobina wody. Niektóre rośliny możemy sadzić w domowych warunkach przez cały rok, a inne jedynie w sezonie siewnym. Jeżeli chcemy prowadzić swój własny mini ogródek, to sklep internetowy z nasionami z pewnością nam pomoże w doborze odpowiednich roślin. Aby nasiona wyrosły, potrzebują właściwej gleby, która będzie żyzna i umiarkowanie kwaśna. Dodatkowo wzmacnianie posadzonych roślin specjalnymi odżywkami w płynie, pomoże uchronić je przed szkodnikami. Najczęściej kupujemy nasiona ziół stosowanych w kuchni, albo roślin dekoracyjnych. Także cebulki kwiatów dostaniemy w sklepach internetowych, które należy sadzić w wyznaczonych przez producenta miesiącach. Jeżeli wolimy samodzielnie posadzić drzewko cytrynowe, to można to zrobić z pestki cytryny, którą należy namoczyć w wodzie aż puści korzenie, a następnie wsadzić do doniczki z ziemią i cierpliwie czekać aż wyrośnie. W sieci znajdziemy nasiona marchwi, rzodkiewki, czy pietruszki, które możemy sadzić przez cały rok i cieszyć się własnymi warzywami w domu. Aby nasiona wyrosły, należy je systematycznie podlewać i przestrzegać warunków jakie wymaga dana roślina.

W sklepach internetowych dostaniemy nasiona pakowane w małe torebki dziesięcio lub dwudziesto – gramowe. Taka paczka starcza na zasianie roślin w paru doniczkach, ponieważ do jednej wsypuje się około dwudziestu pięciu, czterdziestu nasionek, ponieważ nie każde wyrośnie.