Skuteczne pasty do zębów

Odpowiednia higiena jamy ustnej to rzecz bardzo istotna. Należy używać odpowiednich past oraz szczotkować zęby przynajmniej dwa razy dziennie, aby zachować zdrowie jamy ustnej. Jednak, wiele osób musi zmagać się z chorobami czy problemami z dziąsłami i zębami. Jednym z najpoważniejszych dolegliwości jest paradontoza.

Skuteczne pasty do zębów przeciwko chorobom

pasty przeciw paradontozieParadontoza to choroba jamy ustnej. Rozpoczyna się od niedokładnego mycia zębów oraz nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przez to resztki pokarmów pozostają na zębach oraz pomiędzy nimi. W ten sposób powstaje osad, który z biegiem czasu staje się problematycznym kamieniem nazębnym. To właśnie tam gromadzą się liczne bakterie chorobotwórcze. Przez ich bytowanie dochodzi do powstawania zapaleń oraz ubytków w dziąsłach. Przez otwarte przestrzenie między zębami bakterie mogą wnikać do okolic przyzębia niszcząc je oraz korzenie zębowe. Konsekwencją nieleczonej paradontozy mogą być ruszające się zęby, a następnie nawet ich wypadanie. Żeby prawidłowo zdiagnozować paradontozę przede wszystkim należy udać się do lekarza. Jednak pewne objawy powinny zwrócić naszą uwagę, np. krwawienie i zaczerwienienie dziąseł czy nieprzyjemny zapach z ust. W celu walki z chorobą należy używać specjalnej pasty przeciw paradontozie, nitkować zęby oraz regularnie uczęszczać na wizyty do stomatologa w celu czyszczenia zębów i przyzębia z osadu i kamienia. Pomocne są także irygacje – można zakupić irygator domowego użytku w celu prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy uniknąć przykrych dolegliwości oraz chorób zębów i dziąseł. Podczas codziennego szczotkowania warto zwrócić uwagę, czy nasze dziąsła wyglądają prawidłowo. Zaczerwienienie czy krwawienie może świadczyć o chorobie, którą należy jak najszybciej leczyć.