Słoiki z kranikiem przydatne do picia wody

 

Jak przygotować sobie domowym sposobem dobrą smakową wodę mineralną? Można to zrobić z łatwością, ale przydają się w tym celu odpowiednie naczynia. Można skorzystać ze specjalnych szklanych karafek do wody, ale jeszcze lepsze będą specjalne słoiki z zamontowanymi przy dnie kranikami. Te bardzo modne naczynia można kupić w internecie za kilkadziesiąt złotych.

Wygodne nalewanie wody ze słoika

słoiki z kranikiemJak już napisaliśmy – do przygotowania smakowej wody mineralnej potrzebne będzie jakieś duże naczynie. Niezbędna będzie również sama woda mineralna, ale tutaj podpowiadamy, że najzdrowsza woda to ta w butelkach ze szkła. No i trzeba się jeszcze zdecydować na smak, który chcemy uzyskać. W tym celu przyda się owoc, którego smak ma mieć nasza woda mineralna. Wracając jeszcze do naczynia to naprawdę warto zaopatrzyć się w takie ozdobne słoiki z kranikiem, bo nalewanie z nich wody jest bardzo wygodne. A przy okazji sprawia całkiem sporo radości. Specjalne słoiki kupuje się przez internet. Można sobie wybrać dowolną pojemność, bo bez żadnych przeszkód znajdziemy słoiki, w których zmieści się nawet kilka litrów napoju. A przygotowanie naturalnej wody polega oczywiście na tym, żeby nalać wodę do słoika i wrzucić do niego pokrojone owoce. Potem zostawiamy wodę na kilka godzin, aż nabierze ona smaku wrzuconych owoców. Owoce do słoika można wrzucać w specjalnych siateczkach, które potem łatwo jest z tego naczynia wyciągnąć.

Warto czasem zajrzeć do portali internetowych poświęconych ciekawych akcesoriom kuchennym. Można tam znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Na pewno warto kupić do kuchni oryginalne słoiki, z których napój można nalewać za pomocą specjalnych kraników. Wygląda to świetnie, ale największą zaletą jest to, że takie słoiki są bardzo praktyczne.