Sprawdzenie szafy rozdzielczej w firmie

W moim zakładzie pracy szef przywiązuje bardzo dużą wagę do tego, by każdy stosował się do procedur bezpieczeństwa. On sam również stara się w tej kwestii świecić przykładem – każdy widzi, że instalacja elektryczna jest regularnie sprawdzana przez wykwalifikowanych elektryków.

Dbanie o stan naściennej szafy rozdzielczej

szafy rozdzielcze naścienneMa to wiele zalet. Przyznam, że dopiero jak się nad tym zastanowiłem zrozumiałem, dlaczego jest to aż tak ważne. Oczywiście – podstawa jest wszystkim znana. Każdy powinien dbać o to, by w całym zakładzie było bezpiecznie, czy to w związku z prądem, zagrożeniami pożarowymi czy czymkolwiek innym. Pokazując nam to, my również gdzieś w głębi czujemy się spokojniej. Skoro szafy rozdzielcze naścienne co chwile są sprawdzane, choć nie mamy nawet najmniejszych problemów z prądem, to daje nam to ogląd sytuacji na to, że wszystko inne jest tak samo pilnowane. Gaśnice które wiszą na ścianach na pewno nas nie zawiodą, a drogi ewakuacyjne będę otwarte, a nie zastawione paletami, gdy coś się stanie. Dodatkową korzyścią z regularnego sprawdzania instalacji elektrycznych jest też to, że nie musimy się obawiać o jakiekolwiek awarie. Gdyby wieczorem na przykład doszło do awarii prądu, część pracowników nie mogłaby pracować. Straty, które by z tego wynikły na pewno nie byłyby małe. Być może nawet bardziej opłaca się co chwilę sprawdzać instalację i na bieżąco naprawiać najmniejsze nawet uszkodzenia, niż czekać na awarię i liczyć, jak wielkie straty ona spowodowała. Nasz szef zna się na matematyce – na pewno niczego nie robi tutaj bez powodu.

Cieszę się, że pracuję w firmie, która na poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Gdyby nie to, nie wiadomo jak wyglądałaby nasza praca tutaj. Być może bylibyśmy już po kilku sporych awariach prądu spowodowanych zaniedbaniem.