Sprawdzona izolacja na fundamentach

Jednym z najważniejszych elementów budynku jest jego fundament. Każdy z nas budując dom stara się przykładać szczególnie dużą wagę do tego aby fundament był solidny. Wiele osób pomija jednak jedną niezwykle istotną kwestię. Chodzi tutaj o stworzenie efektywnej izolacji wokół fundamentów. Jej brak może w przyszłości powodować spore problemy osłabiające konstrukcję budynku.

Efektywna hydroizolacja fundamentów

szczelna izolacja fundamentówNawet najbardziej suchym gruncie prędzej czy później znaleźć się może znaczna ilość cząsteczek wody. Może być to woda gruntowa to też ta pochodząca z opadów deszczu. Tak czy inaczej woda ta może być wchłaniana przez fundamenty, które chłoną ją niczym gąbka. Mimo bardzo zwartej struktury fundamenty bardzo łatwo nasiąkają wodą co może skutkować podciąganiem wody do górnych partii budynku. W związku z tym niezwykle istotne jest odpowiednie izolowanie. Szczelna izolacja fundamentów może być wykonana przy użyciu różnych materiałów. Przez długie lata jedynym sposobem stosowanym do tego zadania było nanoszenie lepiku na powierzchnię fundamentów. Substancja ta głównie nakładana była na fundamenty w taki sposób, że powstawała izolacja pozioma. Na dzień dzisiejszy coraz więcej osób decyduję się również na stworzenie izolacji pionowej. Zarówno do jednego jak i drugiego rodzaju hydroizolacji nie stosuje się już jednak lepiku. Dużo bardziej efektywnym materiałem okazuje się folia przystosowana do tego typu zadań. Na dzień dzisiejszy w marketach budowlanych znaleźć możemy różne rodzaje folii, które możemy zastosować do stworzenia efektywnej warstwy hydroizolacyjnej.

Absolutnym hitem ostatnich lat jest folia termokurczliwa. Z jej pomocą możemy wykonać niezwykle skuteczną hydroizolację na wszystkich ściankach fundamentów. W takich przypadkach woda nie ma szans na to aby wnikać do struktur naszych fundamentów bowiem są one zabezpieczone z każdej ze stron. Pamiętajmy więc o tym aby kwestii związanych hydroizolacją nie bagatelizować.