Strzykawka jednorazowa – zagrożenia przy nieostrożnym używaniu

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu znalazł się w szpitalu. Ze względu na doznane uszkodzenie ciała, czy z powodu rutynowej kontroli. Często zdarza się, że podczas wizyty w szpitalu, lub przychodni zdrowia wykonany zostanie na nas zastrzyk lub cała ich seria. Dokonane zostają one za pomocą strzykawek jednorazowych. Jeśli korzystamy z takiej strzykawki na własną rękę, warto zadbać, by była ona dobrze przygotowana.

Strzykawki jednorazowe powinny być użyte raz

strzykawka jednorazowaCzęsto lekceważymy swoje problemy zdrowotne, nie zdając sobie sprawy, jak wiele zależy od pozornie nieistotnych działań. Na przykład zapominamy, że kiedy się leczymy, nie wystarczy korzystać z odpowiednich leków, trzeba też umieć właściwie je przygotować. Strzykawka jednorazowa powinna pozostać jednorazową. Wydaje się to oczywiste, ale wiele osób korzysta wielokrotnie z tej samej strzykawki, tylko ją przegotowując. To bardzo smutne, ale ludzie Ci nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Lepiej kupić od razu zapas strzykawek jednorazowych, jeśli pilnie ich potrzebujemy, niż później narażać się na poważne powikłania. Po pierwszym użyciu strzykawki, należy zabezpieczyć ją i wyrzucić w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. W innym wypadku mogą dostać się do niej zarazki, które wnikną do organizmu przy kolejnym użyciu. Wygotowanie strzykawki nie jest wystarczającą profilaktyką, a już na pewno nie wolno używać tej samej strzykawki co druga osoba. Niestety takie rażące niedopatrzenia zdarzają się każdego dnia.

Profilaktyka może uratować człowiekowi życie. Warto zawczasu zaopatrzyć się w strzykawki jednorazowe. Najlepiej trzymać je w apteczce. Niestety na co dzień nie myślimy o tym i gdy przychodzi co do czego, często nie mamy pod ręką czystej strzykawki. Nie musi tak jednak być, dobrze jest zastanowić się chwilę i zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.