Suszone zioła w diecie królika

 

Wielu właścicieli królików zastanawia się jak karmić swojego pupila, aby był zdrowy.W sklepach zoologicznych często można spotkać mieszanki suszonych ziół przeznaczonych specjalnie dla gryzoni. Czy jednak warto je kupować dla królików? 

Dawanie suszonych ziół królikowi

suszone zioła dla królikaPodstawą diety królika, podobnie jak innych gryzoni, jest kupowany w sklepie zoologicznym pokarm, który jest mieszanką granulatu i różnych nasion, np. pszenicy czy kukurydzy. Oprócz tego królikom regularnie podajemy siano, a także świeże warzywa i owoce, np. marchewkę, liście kapusty czy jabłka. Jeśli mamy taką możliwość, warto wypuścić swojego pupila do ogródka, gdzie będzie mógł najeść się świeżej trawy lub koniczyny. Czym jeszcze można uzupełnić dietę królika? Można podawać mu wapno w postaci kostek, a także świeże gałązki. W wielu sklepach zoologicznych dostępne są suszone zioła dla królika. Mogą to być pojedyncze zioła lub mieszanki złożone z różnych roślin. W ich skład najczęściej wchodzą koniczyna, babka lancetowata, nagietek, natka pietruszki, bławatek i wiele innych roślin. Są one bogate w cenne dla zdrowia królików włókno pokarmowe, poza tym ułatwiają ścieranie siekaczy, co jest bardzo ważne w przypadku gryzoni. Regularnie podawane mieszanki ziołowe dostarczają zwierzęciu cennych witamin i mikroelementów, które pozytywnie wpływają na odporność, a także zapewniają odpowiedni poziom energii i poprawiają stan futra. Odpowiednio dobrane zestawy suszonych ziół powinny być obok podstawowego pokarmy, codziennym elementem króliczej diety.

Mieszanki ziół dla królików, to doskonały sposób na uzupełnienie diety swojego pupila w niezbędne dla dobrego zdrowia i samopoczucia składniki. To nie tylko wartościowy dodatek do codziennych posiłków, ale też uwielbiany przez futrzaki przysmak.