Trwały sufit napinany

 

Większość osób chciałoby aby uzyskać w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych bardzo nowoczesny i nietuzinkowy efekt. Interesującą propozycją dla inwestorów nie bojących się nowości mogą być sufity napinane dające bardzo duże możliwości aranżacyjne dopasowane do każdego stylu wnętrza. Sufit napinany dzięki swojej elastyczności i możliwości łączenia ze specjalnym oświetleniem ledowym stworzy niepowtarzalną atmosferę w każdym wnętrzu.

Personalizacja wnętrza nadrukiem na suficie

oryginalne sufity z nadrukiemPowłoki sufitów napinanych wykonane są z tworzyw PCV, poliuretanowych lub z tkanin poliestrowych. Istnieją powłoki matowe i z połyskiem. Można je odpowiednio podświetlać umieszczając punkty świetlne w powłoce lub tuż za nią w celu osiągnięcia wspaniałych efektów. Jednym z proponowanych wariantów są oryginalne sufity z nadrukiem. Producenci oferują ich wykonanie w oparciu o własne wzory oraz te dostarczone przez klienta. Mogą to być dowolne zdjęcia, emblematy lub logo firmy. Każda grafika zostanie wiernie naniesiona na powłokę sufitu. Dobierając odpowiednio oświetlenie do sufitu napinanego można zbudować oświetlenie podstawowe lokalu lub zapewnić stworzenie zamierzonego nastroju. Oprócz sufitów napinanych z nadrukiem mamy do dyspozycji bardzo dekoracyjne sufity wykonane z więcej niż jednej warstwy powłoki. Są to tzw. sufity z efektem trzeciego wymiaru. Bardzo chętnie zamawianym rodzajem sufitu jest powłoka z motywem gwieździstego nieba. Sufit ten powstaje z wykorzystaniem światłowodów umieszczonych w otworach wykonanych w powłoce. Światlowody można umieścić tuż za powłoką lub wypuścić je na pewną odległość przed powłokę. Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w sufit napinany możemy być pewni uzyskania profesjonalnych porad firm sprzedających ten rodzaj powłok. Zostaniemy przeprowadzenie przez wszystkie etapy od doradztwa po montaż i serwisowanie.

Dobrze zaprojektowany i wykonany sufit będzie służył przez długie lata nie wymagając żadnych napraw. Powłoki, z których wykonuje się sufity napinane są niepalne i wodoodporne. W razie zalania pomieszczenia od góry stanowią świetną barierę przed wodą chroniąc pomieszczenie. Jedynym zabiegiem, którego czasem wymagają to okresowe mycie. Żywotność sufitów napinanych szacuje się na kilkadziesiąt lat.