Trycholog godny zaufania

Dbanie o włosy powinno być tak samo regularne jak pielęgnacja skóry. Są one wizytówką każdego z nas, więc warto poświęcić im nieco czasu, aby przyciągały, a nie odpychały wzrok obserwatorów. Już po kilkutygodniowej terapii, nasze włosy będą w lepszym stanie. 

Gdzie przyjmują trycholodzy? 

najlepszy trychologNiewiele osób może się poszczycić piękną i gęstą czupryną bez włożenia wysiłku, ponieważ włosy są bardzo wrażliwe na niewłaściwą dietę, stres, czy nawet zanieczyszczenia. Wiele osób trapi nadmierne wypadanie włosów, które w konsekwencji może doprowadzić do widocznego przerzedzenia włosów. Kiedy każdego po szczotkowaniu zauważamy garść włosów na szczotce, to jest to sygnał, że trzeba zacząć działać. Najlepszy trycholog będzie dla nas profesjonalną pomocą w walce o zdrową czuprynę. Gabinety trychologiczne znajdziemy niemalże w każdym dużym mieście, ponieważ tam jest na nie największe zapotrzebowanie. Przychodzą do nich osoby z dość błahymi problemami, jak chociażby suche i łamliwe włosy, ale przede wszystkim do gabinetu kierują się osoby z łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów, czy łysieniem plackowatym. Bywa, że leczenie jest długotrwałe i wymaga zastosowanie inwazyjnych metod, ale często jest to jedyna droga do gęstej i zdrowej fryzury. Trycholodzy przeprowadzają u każdego pacjenta trichoskopię, czyli badanie skóry głowy przy pomocy dermatoskopu. Jest to specjalna kamera z funkcją kilkunastokrotnego powiększenia, która w trakcie badania wykonuje także serię zdjęć niezbędnym w dokonaniu analizy. 

Pacjenci z niewielkimi problemami włosów, czy skóry na głowie, najczęściej radzą sobie domowymi lub aptecznymi sposobami, ponieważ na tym etapie są one wystarczające. Jednak kiedy wypadanie włosów jest bardzo widoczne, to pomoże jedynie lekarz specjalista.