W jakich warunkach sprawdzi sie mini żuraw?

Mini żurawie coraz częściej pojawiają się na wielu placach budowy. Ich niewielkie rozmiary oraz łatwość obsługi sprawiają, że wykonywana z ich wykorzystaniem praca przebiega znacznie sprawniej. Posiadają one niezwykle uniwersalne zastosowanie, a do jednej z najważniejszych zalet możemy z pewnością zaliczyć możliwość przetransportowania we właściwie każde, dowolne miejsce.

Uniwersalne zastosowanie mini żurawia

mini żurawieSwoje zastosowanie mini żurawie odnajdą szczególnie w przypadku trudno dostępnych obszarów. Ich podstawowym wyposażeniem są chwytaki, które przydają się szczególnie w bezpiecznym montażu okien. Sprawdzają się również doskonale przy transporcie oraz podnoszeniu i montażu dachów. Mimo niewielkich gabarytów żurawie tego typu mają ogromny udźwig, nawet do ponad trzech ton. Co najważniejsze, ogromną przewagą nad tradycyjnymi żurawiami jest możliwość ich zastosowanie nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz. Bardzo często wykorzystywane są one w różnego rodzaju halach, zakładach bądź budynkach mieszkalnych. Mimo, że nie należą do najlżejszych maszyn, w żadnym wypadku nie przyczyniają się one do uszkodzeń podłoża. Wszystko za sprawą podpór oraz gumowych łańcuchów, które skutecznie chronią posadzkę. Możliwość stosowania wewnątrz budynków sprawia, że mini żurawie nie są jedynie maszynami budowlanymi. Z tego też względu wiele osób rezygnuje z możliwości wynajmu na rzecz zakupu. Konserwacja tego typu żurawia nie przysparza tak wielu trudności, a jego zastosowania są znacznie liczniejsze.

Mini żurawie doskonale sprawdzają się przy budowie maszyn i urządzeń oraz ich demontażu bądź relokacji. Stanowią one doskonałą alternatywę dla żurawi samochodowych bądź gąsienicowych. Sprawdzają się doskonale w kontakcie z trudnym terenem bądź też niewielkimi ciasnymi pomieszczeniami.