Wakacje w Kołobrzegu

Województwo zachodniopomorskie z roku na rok proponuje turystom coraz to więcej atrakcji i rozrywek dla całej rodziny. Najczęściej obieranym celem tego województwa jest miasto Kołobrzeg, słynące z bogato rozwiniętej turystyki i rekreacji. Na taki wyjazd często decydują się też osoby w podeszłym wieku lub z problemami zdrowotnymi, ponieważ w Kołobrzegu znajdują się liczne, bo aż 27, ośrodki rehabilitacyjne i sanatoryjne.

Jak tanio podróżować po Kołobrzegu

noclegi w Kołobrzegu blisko morza tanioMiasto to ma długą linię brzegową, co w istocie przyciąga liczne rzesze turystów z całego kraju. Sanatoria oferują tutaj leczenie głównie dróg oddechowych za sprawą solanek, a w mieście i okolicach jest kilka źródeł wody mineralnej. Kołobrzeg to meta wielu rodzin z małymi dziećmi, ponieważ z łatwością znajdzie się tutaj atrakcje dla osób w każdym wieku. Nadmorskimi miejscami wartymi do odwiedzenia jest latarnia morska, molo oraz port, który ma wiele funkcji, np. rybacką czy handlową. Jeżeli chodzi o kwaterę, to noclegi w Kołobrzegu blisko morza tanio można znaleźć niemal na całej linii brzegowej miasta. Ceny mogą różnic się względem warunków mieszkalnych; Kołobrzeg ma różnorodną ofertę. Aż cztery 4-ro gwiazdkowe hotele i mnóstwo pensjonatów w niewielkiej odległości od morza gwarantują opcje dla każdej rodziny. Kołobrzeg oferuje też pola namiotowe i campingi, co jest chętnie wybieraną opcją dla osób chcących przebywać blisko natury i nie potrzebujących luksusów.

Kołobrzeg to miasto wszechstronne, posiadające do zaoferowania wiele ciekawych i niezwykłych miejsc, takich jak parki, zabytki, muzea czy przede wszystkim czysta i zadbana, piaszczysta plaża centralna. To pięknie położone, malownicze miasto ma wyjątkowo czyste powietrze wzbogacone o duże ilości jodu i morskiego klimatu.