Właściwa pościel w wózku

 

Skóra noworodka jest bardzo delikatna. Właśnie dlatego pościel w wózku musi być odpowiednio do niego dopasowana. Mowa również o materiale, z którego jest ona wykonana. O dziwo, lepiej korzystać z tworzyw sztucznych, które nie uczulą naszego dziecka. Taka pościel będzie przydatna przez około rok, dlatego zastanówmy się dobrze przed jej zakupem. Można spytać o radę doświadczonych rodziców.

Zakup pościeli do wózka

pościel do wózka dla noworodkaW przypadku takiej pościeli wygląd to rzecz, która ma najmniejsze znaczenie. Przede wszystkim chodzi o to, aby była ona antyalergiczne i łatwa w praniu i odkażaniu. Pościel do wózka dla noworodka wykonywana jest z mikrofibry. Jest to materiał bardzo chłonny, a zarazem oddychający. Nasze dziecko podczas spacerów nie zaparzy się, ani nie przegrzeje. Taka pościel jest dość cienka, jednak jej rozmiar jest na tyle duży, aby można ją było składać. W ten sposób noworodek będzie przykryty dużą warstwą materiału. Poduszka w wózku musi być płaska i dość sztywna. Pamiętajmy, że kręgosłup dziecka w tym wieku jest jeszcze bardzo miękki i dopiero się kształtuje. Noworodek musi leżeć w poprawnej pozycji, aby nie doszło w przyszłości do żadnych skrzywień, które będą wymagały interwencji ortopedy. Pościel będzie przydatna przez około roku, a później można ją zmienić. Warto jest przekazać ją później innym rodzicom, aby w dalszym ciągu byłą przydatna.

Doświadczony rodzic wie, jak ważna jest pościel tego typu. Dzięki niej noworodek będzie mógł bezpiecznie podróżować w wózku. Nie bezie mu ani za zimno, ani za gorąco. Dodatkowo unikniemy zaparzeń i zatarć. Pościel jest łatwo do prania i odkażania i wchłania wilgoć. Pranie pościeli należy wykonywać raz na około pięć dni, chyba, że dziecko bardzo dużo czasu spędza w wózku – wtedy co trzy dni.