Właściwości lecznicze kwiatu konopi

Niepozorne, chociaż nie najmniejsze, kwiaty konopi siewnej wydają się nie posiadać żadnych konkretnych właściwości, ale to właśnie one są kluczowym elementem całości. To właśnie z tych kwiatów produkowany jest bardzo ciekawy produkt służący przy wielu schorzeniach i chorobach cywilizacyjnych.

Olej z kwiatu konopi

kwiat konopiWzbudzające kontrowersję konopie siewne od lat wprowadzane są na rynek farmaceutyczny, ponieważ roślina ta uznawana za jeden z psychoaktywnych składników dobrze spreparowana potrafi wykazywać bardzo silne działania lecznicze. Z kolei wydawałoby się, iż kwiat konopi jest najmniej istotną częścią tej rośliny, jednak to z niej wytwarzany jest olej kannabidol. Jest to olej bogaty w wiele substancji mineralnych, witamin, a przede wszystkim w kannabinoidy. Czemu może służyć taki produkt? Otóż pomaga on w leczeniu schorzeń i chorób cywilizacyjnych takich jak astma, cukrzyca, depresja, czy nawet choroby nowotworowe. Przy nowotworach łagodzi ból. Z kolei wykazano, iż kannabinoid nie jest psychoaktywny, a więc nie uzależnia i nie wprowadza szkodliwych zmian w mózgu. Można wręcz uznać, iż wspomaga leczenie depresji i stanów lękowych. Łagodzi nawet napięcie nerwowe przy stwardnieniu rozsianym. Dodatkowo wspomaga niektóre leki w ich działaniu, co wykazują leki na padaczkę. Przy problemach z brakiem apetytu pozwoli go odzyskać, a potencjalne nudności uśmierzy. Jak widać jest to naturalny i uniwersalny lek, o którym warto dowiedzieć się kilku rzeczy.

Konopie siewne są idealnym przykładem na to, iż dana roślina bądź produkt nie muszą mieć tylko jednej opcji. W przypadku konopi – nie są one tylko środkiem psychoaktywnym, a wręcz przy odpowiednim spreparowaniu jest w stanie wspomagać walkę z wieloma chorobami cywilizacyjnymi i schorzeniami.