Wybór pojazdu dla dziecka

 

Dzieci bardzo lubią spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, dlatego też rodzice chętnie kupują maluchom rowerki czy hulajnogi. Jeżeli maluchowi znudzą się dotychczasowe sprzęty, można pomyśleć o zakupie pojazdu zasilanego elektrycznie.

Od jakiego wieku są dozwolone samochodziki elektryczne?

Ielektryczne samochody dla dziecim dzieci są starsze, tym bardziej skomplikowane zabawki je interesują, ponieważ wzrastają ich umiejętności. Dla maluchów od trzeciego roku życia, ciekawą propozycją będą elektryczne samochody dla dzieci, które dzielą się na klasyczne sedany i modele terenowe. Są to zabawki z wbudowanymi silnikami i akumulatorami, potrafiące się rozpędzić do maksymalnej prędkości kilku kilometrów na godzinę, zatem świetnie się nadają dla trzy, cztero i pięciolatków. Maluchy mogą w nich jeździć po domu, w ogrodzie czy na spacerze. Samochody w stylu sedan, charakteryzują się niskim zawieszeniem, małymi kołami i dużą zwrotnością. Doskonale się nadają na przejażdżkę po alejce w parku, po asfalcie czy na chodniku. Pojazdy terenowe, z uwagi na wyposażenie w postaci dużych kół i wysoko ustawionego zawieszenie, doskonale sobie radzą z trenem trawiastym, kamienistym czy nawet z błotem. Wszystkie samochody mają pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera – pod warunkiem, że mają dwa fotele, przednie i tylne światła led oraz boczne lusterka. Kierowanie pojazdem na akumulator jest bardzo proste, gdyż wymaga jedynie obsługi kierownicy i pedału gazu. Hamulec jest automatyczny, czyli po zdjęciu nogi z pedału gazu, samochód się zatrzyma.

Dzieci uwielbiają takie pojazdy, bo mogą się w nich czuć jak dorośli. Zabezpieczeniem dla rodzica, może być pilot do zdalnego sterowania samochodem, który bardzo się przydaje na długich spacerach. Bez wątpienia są to zabawki, które spodobają się każdemu maluchowi.