Wyciskarka – niezbędny sprzęt kuchenny

 

Wiadomo, że warunkiem dobrego zdrowia jest prawidłowe odżywianie. Można zasięgnąć porady dietetyka, który ustali indywidualny jadłospis dla konkretnej osoby, lub zrobić to samemu, korzystając z dostępnych materiałów. W jednym i drugim przypadku, jako główny składnik występować będą soki.

Kupować czy wyciskać?

wyciskarka wolnoobrotowa huromNa półkach sklepowych prezentują się całe galerie przeróżnych soków, różnych producentów. Są to soki owocowe lub warzywne, jednorodne lub wieloowocowe.  Producenci prześcigają się w zachęcaniu do kupna swoich wyrobów. Dietetycy zalecają jednak soki własnej produkcji. Podstawowym urządzeniem w kuchni prawidłowo odżywiającej się rodziny lub singla jest wyciskarka wolnoobrotowa hurom. Własnoręcznie wyciśnięty sok ze zdrowego owocu lub warzywa za pomocą tej wyciskarki, jest na pewno świeży i zawiera to wszystko, co w wyciskanym owocu jest najzdrowsze. Samemu można robić różne koktajle owocowe lub warzywne, dając upust fantazji. Soki są zdrowe i pożywne i zalecane każdemu niezależnie od wieku. W związku z dużym zapotrzebowaniem na własnoręcznie wyciskane soki, zwiększyła się ilość i różnorodność produkowanych wyciskarek. Firma hurom jest leaderem na tym rynku i twórcą ślimaka, jako głównego elementu urządzenia do wyciskania soku.  Prawie każdego roku, pojawia się na rynku nowa, udoskonalona wyciskarka tej firmy.

Handel oferuje takie urządzenia kilku firm, działających na podobnych zasadach. Wszystkie mają napęd elektryczny. Ponieważ nie są to urządzenia skomplikowane, to ich projektanci koncentrują się na designie. Zatem przy wyborze wyciskarki możemy kierować się jej wyglądem, aby w kuchni była zarówno sprzętem  użytkowym, jak i dekoracyjnym. Kupując wyciskarkę do soków, fundujemy sobie codzienny zastrzyk porcji witamin.