Wyjazd do Mikołajek

 

Coraz mniej osób biorąc urlop wyjeżdża tylko na jeden dzień – niby można coś podczas tej jednej doby zobaczyć, ale na dłuższą metę bardziej opłaca się wyjechać na kilka dni. Można wtedy od A do Z poznać dane miejsce, nie trzeba się zbytnio śpieszyć, a to oznacza mniej stresu. Poza tym, jeżeli zostajemy na dłużej to oznacza również więcej odpoczynku.

Dobry nocleg to podstawa

noclegi - mikołajkiJestem młodą kobietą i uwielbiam podróżować po Polsce: poznawać różnice pomiędzy mieszkańcami danych województw, zwiedzać, mieć możliwość nawiązania kontaktu z nowymi osobami… to naprawdę rzecz, którą szczerze sobie cenię i bardzo kocham. Szczególnie upodobałam sobie województwo warmińsko-mazurskie i to tam bywałam najczęściej. Ostatnio znowu wyszło tak, że miałam wolne na kilka dni, więc wiedziałam, że oznacza to kolejną podróż. Tym razem zdecydowałam się na Mikołajki. Marzyłam, żeby zobaczyć kamienice i domy, oraz odwiedzić cmentarz żydowski i dowiedzieć się czegoś na jego temat. Zawsze robiłam sobie notatki i taka forma nauki podobała mi się najbardziej. Noclegi – Mikołajki okazały się najlepszą opcją, bo skoro miałam więcej niż jeden dzień wolnego, to trzeba było wykorzystać je od początku do końca i to niekoniecznie na słodkie lenistwo. Nocleg który znalazłam był naprawdę dobry, a ja naprawdę miałam problem z zasypianiem w miejscu innym niż mój własny dom. Wyjazd był więc bardzo udany i pouczający!

Dobrze jest kształcić się i spędzać czas w nasz ulubiony sposób, dlatego jeżeli lubimy wyjeżdżać do różnych miejsc i poznawać ich historię, to podróżowanie jest najlepszym wyjściem. A skoro podróżowanie, to trzeba mieć również dobry nocleg, w końcu nie mamy czasu na jakąkolwiek niewygodę i niewyspanie, skoro następnego dnia musimy wstawać i zwiedzać.