Wyjazd rekolekcyjny czasem refleksji

 

Każdy z nas potrzebuje czasami w życiu chwili wytchnienia. Jedni udają się na wakacje do luksusowych hoteli na Hawajach lub Seszelach, drudzy wolą spędzić czas z rodziną lub spotkać się z przyjaciółmi. Osoby, które deklarują się jako wierzące, często decydują się na odbycie rekolekcji, by odnaleźć wewnętrzną równowagę.

Odpoczynek i modlitwa na wyjazdach rekolekcyjnych

wyjazdy rekolekcyjneOrganizacje katolickie, domy zakonne oraz katecheci często organizują rekolekcje dla różnych osób, które chciałyby przeżyć duchową odnowę. Wyjazdy rekolekcyjne są popularne w okresie Adwentu i Wielkiego Postu, a także ferii zimowych i wakacji. W tych ostatnich często biorą udział uczniowie ze starszych i młodszych klas. Takie wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne organizowane są w interesujących i atrakcyjnych turystycznie miejscach, jak góry czy miejscowości nadmorskie. Celem takiego wyjazdu jest oderwanie się od codzienności i znalezienie chwili na refleksję. Podczas rekolekcji możemy spotkać się z ludźmi myślącymi podobnie do nas, posłuchać interesujących wykładów, pomodlić się w ciszy czy też uczestniczyć w Mszy świętej. Jest to wyjątkowy czas na wyciszenie się i zastanowienie, czego pragniemy w życiu, co powinniśmy w nim zmienić, jak odnaleźć prawdziwe szczęście i wewnętrzny spokój. Taka refleksja jest szczególnie cenna w okresie Wielkiego Postu, gdy chrześcijanie rozważają największą tajemnicę zbawienia. Zawsze jednak warto poświęcić choć chwilę i zdecydować się na udział w rekolekcjach.

Wyjazdy rekolekcyjne to doskonała okazja na odpoczynek połączony z modlitwą i pogłębianiem swojej wiary. Możemy zapisać się na taki wyjazd w parafii lub za pośrednictwem biura organizującego pielgrzymki i rekolekcje. z Z pewnością będzie to wartościowy i dobrze spędzony czas.