Wzrost zainteresowania kolarstwem

Po wielu latach zapomnienia Polacy coraz bardziej interesują się kolarstwem szosowym. Powrót popularności tego sportu rozpoczął się wraz ze wznowieniem organizacji Tour de Pologne, co zaowocowało stopniowym wzrost zainteresowania kolarstwem szosowym wśród naszych rodaków, co z kolei przyczyniło się do rozwoju rynku sprzedaży rowerów kolarskich.

Rosnąca liczba sprzedawanych kolarzówek w Polsce

Romet Huragan 2Przez wiele lat w Polsce sprzedawały się niemal wyłącznie rowery górskie i turystyczne, jednak od kilku lat widać wyraźny wzrost zainteresowania kolarstwem i rowerami dedykowanymi do szybkiej jazdy szosowej. Jeden z najpopularniejszych modeli rowerów kolarskich, czyli tak zwanych kolarzówek, czyli Romet Huragan 2 stanowi coraz większy udział w łącznej liczbie sprzedawanych rowerów przez producenta, chociaż jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, żeby taki udział w sprzedaży przypadł rowerowi szosowemu. Jazda rowerem staje się jednak coraz bardziej popularnym sportem, a poprawa jakości dróg w naszym kraju zachęca do stawiania na kolarzówki. Polacy są też coraz bardziej zamożnym narodem, dzięki czemu rośnie liczba osób stawiających na rowery wysokiej jakości, które sprawiają, że nawet intensywny trening szosowy może sprawić wiele radości, a osiągane czasy będą motywowały kolarza do jeszcze intensywniejszych starań. Rośnie też liczba modeli kolarzówek dostępnych w sklepach, dzięki czemu rowerzyście na każdym poziomie zaawansowania znajdą w sklepach coś dla siebie.

Na polskich drogach coraz częściej możemy spotkać kolarzy, którzy pojedynczo lub w peletonie ćwiczą swoje umiejętności jazdy szosowej. Dostęp do rowerów kolarskich wysokiej jakości takich jak produkty firmy Romet czy innych producentów sprawiają, że coraz trudniej jest odróżnić zawodowca od amatora.