Zadbana posadzka betonowa

Często młodzi ludzie stają przed wyborem, kupić mieszkanie w bloku, czy też rozpocząć budowę własnego gniazda. Jeśli decydują się na drugą opcję, to z pewnością muszą posiąść minimum wiedzy budowlanej, nawet jeśli dom będzie budowała firma zewnętrzna. Pozwoli to z łatwością zweryfikować jakość przeprowadzonych prac i zapobiegnie oszustwom.

Jak dbać o beton?

impregnaty do betonuZ męskiego punktu widzenia ważnym miejscem każdego domu jest garaż. Mężczyźni często spędzają w nim wiele godzin oddając się rozmaitym pasjom. W garażu zazwyczaj wykonuje się posadzkę betonową. Nie trudno się domyślić, że prawdziwy majsterkowicz prędzej czy później zabrudzi wylewkę betonową różnego rodzaju smarami, olejami i chemikaliami. Warto zatem za wczasu pomyśleć o zabezpieczeniu betonu na przyszłość. Do tego celu służą impregnaty do betonu, które na długi okres zabezpieczają beton przed pękaniem, przebarwieniami, czy łuszczeniem się. Impregnaty zazwyczaj na etykiecie posiadają wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu i warunków aplikacji. Pewne jest, że przed nałożeniem impregnatu należy odpowiednio przygotować beton, to znaczy pozamiatać go, oczyścić i osuszyć jeśli tego wymaga. Potem możemy przystąpić do impregnowania. Producenci przewidzieli to tego celu różnego rodzaju wałki, miotły i szpachle, a wszystko w zależności od konsystencji impregnatu. Warto przyłożyć się do zabiegu impregnacji, by proces ten w pełni zrealizować zgodnie z zaleceniami producenta.

Warto zaimpregnować świeżo przygotowaną wylewkę, bo uchronimy ją przed uszkodzeniami na wczesnym etapie eksploatacji posadzki. Impregnaty stosuje się nie tylko do posadzek, ale również do ścian, zwłaszcza, że coraz popularniejsze stają się ściany wykańczane betonem strukturalnym, który po impregnacji wygląda świetnie.